Zamknij
REKLAMA

Dzięki wzorowemu obywatelowi pijany kierowca nie uniknie kary

16:14, 09.01.2020 | KPP
Skomentuj
REKLAMA


Wzorowa postawa „przypadkowego” obywatela pozwoliła zatrzymać pijanego kierowcę. Kiedy 44-latek zobaczył jak kierowca tico porusza się „wężykiem”, poinformował o tym Centrum Powiadamiania Ratunkowego i jechał za nim, aby na bieżąco informować o trasie daewoo.

44-letni mieszkaniec Inowrocławia we wtorek (07.01) wieczór zobaczył, jak inny kierowca jedzie całą szerokością drogi.

Czujny inowrocławianin nabrał podejrzeń, że ten kierowca może być nietrzeźwy. Nie tylko powiadomił o tym służby korzystając z numeru alarmowego 112, ale też jechał za nim, aby na bieżąco podawać jego trasę. Kiedy tylko kierowca tico zatrzymał się, zgłaszający dokonał obywatelskiego ujęcia mężczyzny i zaczekał z nim do przyjazdu Policji. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce podzielili podejrzenia 44-latka i zbadali trzeźwość ujętego kierowcy. Wyniki potwierdziły ich przypuszczenia. 58-letni kierowca daewoo miał blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Dzięki wzorowej i godnej pochwały postawie „przypadkowego” mężczyzny pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności. 58-latkowi za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz