Zamknij
REKLAMA

Zatrzymani przez grupę SPEED nie tylko za prędkość

13:55, 01.06.2020 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą policjanci WRD z Inowrocławia działa głównie po to, aby zatrzymywać piratów drogowych i ograniczyć ilość wypadków. Bywa też tak, że zatrzymani za prędkość kierowcy, mają też inne rzeczy na sumieniu.

Dwa dni temu (30.05) w godzinach porannych na terenie Gniewkowa policyjny patrol WRD, który realizował zadania w ramach grupy SPEED, namierzył jadącego samochodem marki Renault Trafic. Pojazdem podróżowało łącznie 6 osób.

Kierował nim 33-letni mężczyzna. W terenie zabudowanym, na dopuszczalnej „50”, jechał z prędkością 73 km/h. Mężczyzna przewoził z Holandii łącznie 4 osoby do pracy na terenie naszego kraju.

[POGODA]1591012457031[/POGODA]

Zbagatelizował jednak wydaną wobec niego sądową decyzję. Kierowca ten prócz przekroczenia dopuszczalnej prędkości, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Naraził się tym samym na postępowanie karne i karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Chwilę później policjantom z grupy nie umknął pojazd marki BMW. Kierował nim 38-letni mężczyzna, który jak się okazało był poszukiwany przez jedną z warmińsko-mazurskich prokuratur. Tam też będzie musiał pilnie stanąć przed oskarżycielem w sprawie, która go dotyczy.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz