Zamknij
REKLAMA

Udało się odzyskać skradzioną gipsową płaskorzeźbę z Domu Artysty w Inowrocławiu

13:50, 31.07.2020 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Inowrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży gipsowej płaskorzeźby z Domu Artysty. Chwilę po zebraniu informacji na ten temat odzyskali skradzione dzieło. Nieuszkodzone już wróciło do właściciela.

Inowrocławski Dom Artysty ma przyciągać różne osoby, które mają wspólną pasję do sztuki. Nie są mile widziani ci, którzy sieją spustoszenie i to miejsce okradają. Kilka dni temu z korytarza zginęła płaskorzeźba o pokaźnych wymiarach: 120 x 80 x 30 cm. Właścicielka opisała skradzione dzieło i oszacowała straty na 5 tys. zł.

Policjanci, którzy zajmowali się zgłoszeniem pojechali na miejsce i zbierali informacje na temat przestępstwa. Gdy później przemieszczali się ul. Toruńską zauważyli mężczyznę opartego o jakiś przedmiot. Przedmiotem tym była, jak się okazało, skradziona płaskorzeźba. Mężczyzna, który nią dysponował był nietrzeźwy. W pokrętny sposób tłumaczył to, jak wszedł w jej posiadanie i co chciał z nią zrobić. Skradzione mienie szybko wróciło do właścicielki. Policjanci teraz ustalają udział mężczyzny w tym przestępstwie. Od zebranego materiału dowodowego zależy dalszy tok sprawy.

W tego typu sprawach ważne jest między innymi to, by szybko udaremnić ewentualną dalszą sprzedaż dzieła sztuki. Jak wiemy, losy takich przedmiotów bywają różne. Wpadają niekiedy w ręce wandali i są po prostu niszczone lub przepadają bezpowrotnie.

[POGODA]1596196109691[/POGODA]

[ZT]12809[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz