Zamknij

Trzy miesiące za kratkami grozi 50-latkowi za zniszczenie miejsca pochówku

09:36, 21.11.2020 | KPP
Skomentuj

Trzy miesiące za kratami spędzi 50-letni mężczyzna, który jest podejrzany w sprawie licznych przypadków znieważenia miejsca pochówku. Wandal został zatrzymany przez kryminalnych z Inowrocławia na gorącym uczynku. Grozi mu 8 lat więzienia.

Przypomnijmy: inowrocławscy policjanci w sierpniu tego roku zostali powiadomieni o znieważeniu miejsca spoczynku na jednym z cmentarzy w mieście. W tej sprawie prowadzone było postępowanie, które miało na celu ustalenie okoliczności oraz wandala, który to zrobił.

Kryminalni, analizując wiedzę zdobytą na temat zdarzenia, ustalili, że akty wandalizmu powtarzały się systematycznie, a grób był oblewany farbą, woskiem, a nawet zaprawą. Sprawca też umieszczał na nagrobku obraźliwe napisy. Policjanci zaczęli podejrzewać, że związek ze sprawą może mieć ktoś znany zmarłemu i jego rodzinie. Nie mylili się. Idąc tym tropem namierzyli… byłego zięcia.

Urządzona na niego we wtorek (17.11.20) na cmentarzu nocna zasadzka potwierdziła, że to on stoi za haniebnymi uszkodzeniami. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych na gorącym uczynku. 50-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Policjanci zebrali dowody na to, że mężczyzna od sierpnia uszkodził nagrobek dziesięciokrotnie. Zatrzymany usłyszał zarzuty uszkodzenia w związku ze znieważeniami miejsca pochówku oraz gróźb karalnych wobec swojej byłej żony. To nie wszystko. Kryminalni podjęli ponownie umorzoną w ubiegłym roku sprawę, gdzie dochodziło do niszczenia tego samego miejsca pochówku, a nawet ograbianie poprzez urywanie elementów nagrobka. Funkcjonariusze dowiedli, że 50-latek i to także ma na sumieniu.

Materiał dowodowy skutkował skierowaniem do oskarżyciela i sądu wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj (19.11.20) zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Wandalowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

[ZT]13589[/ZT]

[ZT]13560[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Brat teścia Brat teścia

0 0

No to 3 miesiące czy 8 lat ? Nie mniej nasze państwo z chorym prawem funduje przestępcom darmowy wikt i opierunek ( żeby tylko to ) na koszt podatnika. Za takie czyny powinna być publiczna kara chłosty, kara pieniężna i odpracowanie szkód ( zamiatanie ulic, czyszczenie przydrożnych rowów ect. ). Ale lepiej takiego pacjenta wsadzić do mamra, gdzie przeleży 3 miechy oglądając TV i korzystając z darmowej opieki zdrowotnej. 09:24, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz