Zamknij

W czerwcu jeden z właścicieli zgłosił kradzież perfum, a potem były kolejne przestępstwa. 39-letni kruszwiczanin wpadł

13:42, 22.07.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Myślał pewnie, że czas działa na jego korzyść, a tak nie było. Policjanci z Kruszwicy, pow. inowrocławski, dotarli do sprawcy dzięki analizie przebiegu zdarzeń i ogólnemu rysopisowi.

Teraz od odpowiedzialności się "nie wymiga" i grozi mu więzienie. Może tam spędzić nawet 10 lat.

W czerwcu do kruszwickiego komisariatu policji zgłosił się przedstawiciel jednej z sieci sklepów. Złożył zawiadomienie o przestępstwie. Powiadomił, że sprawca dokonał kilkukrotnie kradzieży perfum na łączną kwotę ponad 1,7 tys. zł. Zgłaszający udostępnił policjantom płytę z nagrania monitoringu, który kradzieże zarejestrował.

W połowie lipca w Kruszwicy doszło do włamania do samochodu marki Mazda. Sprawca, po tym, jak zbił szybę w aucie, zabrał gotówkę i komórkowy telefon. Wszystko warte ponad 900 zł.

[ZT]16930[/ZT]

Kruszwiccy policjanci, działając przy obu sprawcach, zaczęli je wiązać ze sobą ponieważ zebrane ustalenia wskazywały na udział tego samego sprawcy. Potwierdziło się to w ostatnich dniach, kiedy policjanci zdobyli dowody na swoje podejrzenia. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny, którego wytypowali do tych przestępstw. W miniony poniedziałek (19.07.21) policjanci zauważyli poszukiwanego mężczyznę na ulicy. Ruszyli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali. To 39-letni mieszkaniec tego miasta.

Na podstawie zebranych materiałów usłyszał on dwa zarzuty: kradzieży z włamaniem i kradzieży perfum ze sklepu. Skradzione mienie zdążył „upłynnić”. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

[ZT]16942[/ZT]

[ZT]16941[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%