Zamknij

Policja w sklepach i marketach. Sprawdzają czy mamy maseczki

13:06, 24.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. Również wtedy, gdy mowa o trwającej epidemii koronawirusa. Policjanci apelują, by stosować się do obostrzeń i zakrywać usta i nos tam, gdzie przepisy tego wymagają.

Codziennie policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania przepisów w związku z trwającą epidemią. Kontrolowane są miejsca i pojazdy, w których obowiązują obostrzenia noszenia maseczek. Policjanci apelują, aby chronić siebie i innych. Epidemia dotyczy wszystkich i musimy też wszyscy z nią walczyć.

Wczoraj (23.11) patrole policyjne działały wraz ze strażnikami miejskimi i pracownikami sanepidu. Skontrolowane zostały 93 obiekty handlowe i 76 innych obiektów, gdzie wymagane jest noszenie maseczek. Policjanci ujawnili łącznie 64 wykroczenia.

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szalki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem!

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m. in.:
•    na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
•    w autobusie, pociągu,
•    w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
•    w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),
•    w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
•    w kinie i teatrze,
•    u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
•    w kościele i szkole, na uczelni,
•    w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banku, na poczcie itp.

Pamiętajmy, że cały czas obowiązuje przepis dotyczący utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi. Z tego obowiązku wyłączeni są:
•    rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
•    osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
•    osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, osoby niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

[ALERT]1637755554565[/ALERT]

[ZT]18285[/ZT]

[ZT]18280[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

JkolJkol

2 0

Pycha kroczy przed upadkiem. 13:40, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ExterminatorExterminator

2 1

Co za czasy, że można chodzić bez gaci a maseczkę należy mieć obowiązkowo. Tak naprawdę to maseczki są dobrym pomysłem, bo przynamniej zasłaniają gęby tych których oglądać nie chcemy. Warunek żeby nie nosili ich tylko na brodzie i otworze gębowym a najlepiej na całej facjacie. 13:42, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polish powerPolish power

4 4

Sprawdzać to sę mogą poziom oleju w radiowozach.Myślący człowiek nie zakłada nic i nie blokuje sobie dostępu powietrza. 14:20, 24.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZnawcaZnawca

0 0

Dokładnie nie należy zasłaniać naturalnych otworów w ludzkim ciele, zarówno tych wdechowych jak i wydechowych. Dobry wydech to podstawa zdrowia a, że wyziew przykry dla nosa to nic. Zdrowie najważniejsze. 15:59, 24.11.2021


YyyyyYyyyy

0 0

Obywatele w szmatach na twarzach mają się dusić a w sądach imprezy bez maseczek !!!! Podobnie w rządzie i Mazurka. Włącz myślenie czasem zamiast TV. 22:50, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%