Zamknij

Przygotował butelkę z łatwopalną cieczą dla swoich sąsiadów!

12:39, 02.10.2018 | KPP/IZABELLA DROBNIECKA
REKLAMA
Skomentuj

To jakie konsekwencje karne może ponieść sprawca przestępstwa, które popełniono ze złośliwości, przekonał się 26-letni mieszaniec powiatu inowrocławskiego. Przygotował niemiłą niespodziankę dla jednej z rodzin. Teraz za to odpowie.

Kryminalni z Inowrocławia jeszcze we wrześniu zostali powiadomieni o tym, że na teren jednej z posesji gminy została rzucona butelka z łatwopalną cieczą. Było groźnie, ale na szczęście nikomu z domowników nic się nie stało.

Praca nad sprawą i zebrane dowody doprowadziły kryminalnych do ustaleń, że mężczyzna chcąc uprzykrzyć życie jednej z rodzin przygotował wybuchową niespodziankę i nią się posłużył. Policjanci wytypowali osobę, która mogła mieć związek z przestępstwem i działali, by ją zatrzymać. Kilka dni temu (27.09) 26-letni mężczyzna wpadł w ich ręce. Trafił do policyjnego aresztu. Niebawem potem usłyszał zarzut popełnienia trzech przestępstw. Okazało się bowiem, że miał na koncie dużo więcej. Odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne i stalking, czyli uporczywe nękanie.

Mężczyzna został doprowadzony do oskarżyciela z wnioskiem o tymczasowe aresztowane. Najbliższe 2 miesiące spędzi za kratami, bo sąd (28.09) zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

(KPP/IZABELLA DROBNIECKA)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone