Zamknij

Dramatyczne lądowanie samolotu w Inowrocławiu [FOTO]

11:01, 16.11.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Są nawet ciężko ranni. To efekt awaryjnego lądowania samolotu na terenie Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. Wszystko wyglądało poważnie i groźnie, a działania służb były bardzo dynamiczne. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Wczoraj (15.11) około godz. 10.00 dyżurny inowrocławskiej Policji odebrał zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu samolotu na terenie Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. Natychmiast na miejsce udały się policyjne patrole, pogotowie i strażacy.

Na miejscu służby zastały palący się samolot JAK12M, który miał na pokładzie skoczków spadochronowych. Zarówno na skutek pożaru oraz lądowania zostali ranni ludzie. Służby prowadziły akcję ratowniczo-gaśniczą. Niektórych skoczków trzeba było uwalniać z przypiętych spadochronów. W wypadku zostało rannych sześć osób, kilka ciężko. Ratownicy medyczni pogotowia, strażacy i znajdujący się przypadkiem na lotnisku uczniowie klasy mundurowej działali, by nieść pomoc i jak najszybciej przetransportować rannych do szpitala. W tym samym czasie trwała akcja gaśnicza samolotu.

Niestety na lotnisku znajdowały się osoby postronne, które utrudniały działania służb. Nie dostosowywały się do poleceń wydawanych przez policjantów, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia. Były też agresywne. Policjanci zmuszeni byli zastosować środki przymusu polegające na ich obezwładnieniu. Akcja miała dynamiczny przebieg. Wszystkie ranne osoby w niespełna godzinę dotarły do szpitala w Inowrocławiu.

Taki przebieg miały wczorajsze działania ratowniczo-gaśnicze, które były na szczęście ćwiczeniami sztabowymi. Tego typu wspólne ćwiczenia są potrzebne, do trenowania koordynacji działań. Bezpośrednio po nich, przedstawiciele służb i uczestniczących instytucji podsumowali akcję. Omówione zostały wnioski i sugestie.

Zarówno przedstawicielka Aero Partner Sp. z o.o. w Warszawie, Pełnomocnik Aeroklubu Polskiego z Warszawy Pani Agata Sinderewicz, szef Aeroklubu Kujawskiego Pan Jarosław Rogowski, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak oraz przedstawiciel PSP podziękowali wszystkim za udział w działaniach. Szczególne podziękowania otrzymali uczniowie klasy mundurowej ZSP nr 1 w Inowrocławiu wraz z nauczycielem Panem Henrykiem Domagała, którzy brali udział jako grupa pierwszej przedmedycznej pomocy oraz pozoranci i osoby postronne. Z ramienia Policji ćwiczenia sztabowe pod względem formalnym i merytorycznych przygotował Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Fajfer, asp. szt. Tomasz Kubiak i mł. asp. Grzegorz Małetka z Wydziału Prewencji.

asp. szt. Izabella Drobniecka 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone