Zamknij

32-letni lowelas rozkochiwał kobiety a następnie je okradał

21:24, 20.02.2019 | KPP/Izabella Drobniecka
REKLAMA
Skomentuj


Zatrzymaniem przez policję i zarzutami oszustwa zakończyła się „działalność” 32-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Utrzymywał znajomość z pewną kobietą tylko po to, by ją oszukać i okraść. Poszkodowanych w ten sposób kobiet może być więcej.

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z portali randkowych i wszystko dobrze, gdy zawarte znajomości mają swój szczęśliwy finał. Niestety nie zawsze tak jest, a zamiary i pobudki jakimi kierują się rzekomo samotne osoby, okazują się niekiedy przestępstwem.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wyjaśniali ostatnio sprawę kilkunastu oszustw. Jedna z mieszkanek Inowrocławia poznała na portalu randkowym mężczyznę. Znajomość trwała kilka miesięcy. Mężczyzna wykazywał zainteresowanie nowym związkiem, co skutkowało nawet planowaniem wspólnej przyszłości. Tak utwierdzona w przekonaniu kobieta uwierzyła w dobre intencje mężczyzny. Dlatego systematycznie przelewała na jego konto gotówkę. Para też zaciągnęła wspólnie pożyczki, z których korzystał mężczyzna bez wiedzy oszukiwanej kobiety. Gdy jego konto zostało wystarczająco zasilone, znajomość nagle się urwała. Wówczas kobieta zorientowała się, że została uwiedziona i oszukana.

Inowrocławscy policjanci szybko namierzyli lowelasa. To 32-letni mieszkaniec Bydgoszczy i wcale nie stanu wolnego. W miniony poniedziałek (18.02) zatrzymali go. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na to, że mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów polegających na oszustwach finansowych. Już teraz policjanci docierają do materiałów, że oszukanych kobiet może być więcej. Dlatego informacje o metodzie działania mężczyzny należy traktować jako ostrzeżenie i kierować się ograniczonym zaufaniem. 


asp. szt. Izabella Drobniecka 
 

(KPP/Izabella Drobniecka)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone