Zamknij

Stalker i włamywacz aresztowany. Dokonał łącznie pięciu przestępstw

09:35, 20.03.2019 | KPP/Izabella Drobniecka
REKLAMA
Skomentuj

 

Policjanci z Kruszwicy doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 34-letniego mężczyznę. Po tym jak usłyszał pięć zarzutów, a wśród nich m.in. włamanie do domu, znęcanie oraz stalking, został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj (19.03) inowrocławski sąd rozpatrzył pozytywnie wniosek policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie mieszkańca powiatu radziejowskiego. Najbliższe 2 miesiące spędzi on za kratami. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy:

Na terenie gminy Kruszwica kilka dni temu (16.03) miało miejsce włamanie do domu. Sprawca po tym, jak wybił szyby w drzwiach tarasowych wszedł do środka i ukradł portrety rodzinne oraz zdjęcia. Straty, włącznie z uszkodzeniami, właścicielka oszacowała na 3 tys. zł. Policjanci z kruszwickiego komisariatu ustalili okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody.

Już wówczas nabrali podejrzeń, że z przestępstwem tym może mieć związek jeden z mieszkańców powiatu radziejowskiego, którego kobieta znała, co wkrótce się miało potwierdzić. Dlatego policjanci działali tak, by zweryfikować szybko tą hipotezę. Funkcjonariusze ustalili aktualne miejsce pobytu wytypowanego mężczyzny, co doprowadziło ich właśnie na teren wspomnianego powiatu. Tam znaleźli poszukiwanego mężczyznę. Miał on przy sobie skradzione mienie.

Zarzuty, które usłyszał dotyczą jednak nie tylko przestępstw kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Zebrane przez kruszwicką policę dowody wskazują również na to, że 34-letni mężczyzna groził członkom rodziny. Okazał się również stalkerem. Lista zarzutów zatem wobec niego jest dłuższa. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć łącznie za pięć przestępstw.

(KPP/Izabella Drobniecka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone