Zamknij

Mieszkanka Kruszwicy pracowała w ogrodzie. W tym czasie została okradziona

12:22, 04.06.2019 | KPP/Izabella Drobniecka
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci apelują o ostrożności. W ostatnim czasie inowrocławska policja odnotowała dwa przypadki, kiedy to do mieszkania weszła osoba obca. Wizyty nieproszonych gości zakończyły się kradzieżami.  Dlatego  pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tych przypadkach, by uniknąć kradzieży, wystarczyło zamknąć drzwi na klucz. 

Złodzieje bez żadnych skrupułów wykorzystują okazje i  łatwowierność innych. Czasami  wystarczy chwila nieuwagi, by stać się ofiarą przestępstwa. O tym przekonała się mieszkanka  gminy Kruszwica. Złodziej wykorzystując nieuwagę starszej kobiety przebywającej w ogrodzie wszedł do jej domu i ukradł pieniądze oraz biżuterię.

W innym przypadku łupem padła torebka 85-letniej mieszkanki Inowrocławia leżąca w przedpokoju. Pamiętajmy również, by do mieszkania nie wpuszczać obcych.

W przypadku wątpliwości sprawdzajmy, czy osoby, które do nas przyszły są pracownikami firmy, za których się podają. Jeśli podają się za przedstawicieli instytucji, bądź urzędów należy ich poprosić o podanie danych osobowych oraz okazanie legitymacji służbowej. Można także wykonać telefon do danej instytucji. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi. Przestrzegajmy naszych bliskich przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób.

Poprośmy ich, aby w przypadku kiedy dzwoni do nich osoba podająca się za członka rodziny sprawdzili jej wiarygodność. Wystarczy jeden telefon do najbliższych. Jeśli osoba dzwoniąca podaje się za policjanta, to pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.   

O wszelkich podejrzanych sytuacjach niezwłocznie powiadamiamy policję. 

(KPP/Izabella Drobniecka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone