Zamknij

MOW Kruszwica: Jedna z nastolatek sprawiała problemy wychowawcze. W maju próbowała już dokonać podpalenia

17:56, 04.06.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, przedstawiciele organu prowadzącego oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przedstawili szczegóły dotyczące sprawy podpalenia jednego z pokoi. Okazuje się, że jedna z nastolatek sprawiała już problemy wychowawcze.

Informacje na temat nastolatek, które oddaliły się w dniu pożaru przedstawiła podczas konferencji prasowej dyrektor placówki Ilona Dybicz. Niewykluczone, że jedna z nich mogła być sprawcą zdarzenia.

- Śledztwo jest w toku. Nie chcę nikogo oskarżać. Jedna z dziewcząt to prawdopodobnie ta, która dokonała podpalenia. To jednak zadanie policji aby ustalić czy nastolatka jest za to odpowiedzialna. Były z nią wcześniej problemy - zaznaczyła na konferencji Ilona Dybicz.

Okazuje się, że nastolatka próbowała już dokonać podpalenia. Po tym zdarzeniu placówka próbowała przenieść dziewczynę.

- Wcześniej dokonała próby podpalenia. Było to zdarzenie zgłoszone na policję. Do sądu skierowaliśmy pismo o zmianę ośrodka na poprawczy. Nasza placówka ma bowiem charakter wychowawczy. W piśmie prosiliśmy o skierowanie nastolatki do schroniska dla nieletnich. W krótkim odstępie czasu niestety wydarzyła się ta tragedia - dodała dyrektor placówki.

Zbiegła z ośrodka nastolatka najprawdopodobniej odjechała autem. Taką informację przekazał anonimowo jeden z mieszkańców będący świadkiem zdarzenia. Wyglądało to tak, jakby samochód czekał na nią umówiony w pobliżu marketu Biedronka.

- Toczyła się procedura w sprawie tej dziewczyny. 27 maja doszło do pierwszej próby podpalenia. 29  maja pisałam do sądu pisała z prośbą o zmianę ośrodka.  Była o jak widać kwestia kilku dni - stwierdziła Ilona Dybicz.

 Dziewczęta nie zamieszkiwały jednego pokoju ale mieszkały na wspólnym piętrze. Informację o odnalezieniu jednej z nich potwierdził przedstawiciel inowrocławskiej policji.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LeonLeon

0 0

To chyba nprmalne że dziewczyny w takiej placówce mogą sprawiac problemy wychowacze. Przecież to nie przedszkole. 22:26, 04.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanekJanek

3 0

Ale się czepiasz. Nie każda dziewczyna w Mow sprawia takie problemy wychowawcze a już rzadko która wpada na pomysł wywołania pożaru 22:44, 04.06.2019


BatiBati

0 0

Skoro próbowała już popalić to gdzie działania prewencyjne??? 18:30, 06.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone