Zamknij

Obchodom przy kruszwickiej kolegiacie będzie towarzyszyć wystawa. Zobacz zdjęcia

12:38, 07.11.2018 | P.B
REKLAMA

Wystawa historyczna "Kruszwica w starej fotografii" została zainstalowana przy kruszwickiej kolegiacie. To efekt pracy stowarzyszeń, instytucji gminnych oraz jednego z portali internetowych.

Wystawa historyczna wkomponowuje się w gminne obchody 100.rocznicy odzyskania Niepodległości. Zdjęcia oraz materiały do niej przygotowały stowarzyszenia, instytucje gminne oraz jeden z portali internetowych.

- Wystawę, którą Państwu prezentujemy poświęcamy pamięci wszystkich kruszwiczan, którzy własnym życie tworzyli to miasto i jego historię. Wystawę tworzą karty pocztowe i fotografie przedstawiające architekturę oraz mieszkańców miasta i gminy Kruszwica zarówno podczas wydarzeń oficjalnych, jak i codziennej krzątaniny - informują twórcy wystawy.

Wszystkie archiwalia pochodzą z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy przy materiałach do wystawy oraz przy redagowaniu opisów zdjęć korzystano z pomocy i wiedzy członków Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego, Fundacji Modrak oraz właścicieli portalu internetowego kruszwica.tk.

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (1)

WystawaWystawa

0 0

Bardzo fajna inicjatywa. Gratuluje działaczom. 16:54, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone