Zamknij

Grodztwo: Wzburzony tłum napadł na sprawcę pobicia złodzieja

22:54, 14.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj


Lata międzywojenne na terenie Kruszwicy dokumentował zwłaszcza w sprawach kryminalnych Dziennik Kujawski. Ciekawą notatkę na temat kradzieży i pobicia zamieściła o Kruszwicy przedwojenna prasa.

Do zdarzenia doszło na polu należącym do Kruszwicy-wsi. Ta wyprawa złodziejska odbyła się z zamiarem dokonania kradzieży słomy na szkodę dzierżawcy rolnika Kazimierza Szwarca.

- Kiedy złodzieje poczęli uchodzić ze skradzioną słomą, zatrzymał ich poszkodowany Szwarc, żądając, by pozostawili swój łup na miejscu - relacjonowała prasa.

Mimo tego, złodzieje nie zamierzyli zaprzestać kradzieży. Właściciel pola wraz z pomocą swego brata Mieczysława postanowił siłą powstrzymać sprawców.

- Widząc przewagę liczebną złodziei, Szwarcowie poczęli strzelać na postrach i okładach złodziei kijami. Jeden z nich, niejaki Jan Urbański, zwalił się na ziemię nieprzytomny z zakrwawioną głową. Inni zbiegli. Nieszczęśliwemu Urbańskiemu pierwszej pomocy udzielił dr Hofmański, odwożąc go do szpitala w Inowrocławiu, gdzie stan jego zdrowia jest beznadziejny - czytamy dalej.

Wyjątkowo ciekawe okazało się zachowanie kruszwiczan, którzy nie tylko stanęli po stronie rannego Urbańskiego, ale w liczbie kilkuset mężczyzn i kobiet napadli na mieszkanie Szwarców. Wybili przy tym okna i próbowali zdemolować urządzenia. Na miejscu interweniowała policja.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

IntactusIntactus

1 0

Oj te literówki w Redakcji :-) Chyba wzburzony tłum... 14:35, 15.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

0 0

Dziękujemy :) 15:09, 15.05.2019


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone