Zamknij
REKLAMA

W Kruszwicy rusza projekt "Piękno bielactwa". Panie mogą skorzystać z niezwykłej sesji zdjęciowej

14:42, 31.07.2020 | pb

Projekt "Piękno bielactwa". Chcąc zobrazować społeczeństwu jaką niepowtarzalnością i jednocześnie przypadłością borykają się osoby z przebarwieniami skóry zachęcamy do udziału w przepięknej sesji zdjęciowej kobiet z bielactwem.

Organizatorem projektu są kruszwiczanki Hanna Lewandowska, chorująca na bielactwo oraz fotograf Ewelina Juskowiak, które chcąc przełamać stereotyp postrzegania bielactwa dość odważnie mówią o wyjątkowości tej jednostki chorobowej.

- Niestety wiele kobiet dotkniętych bielactwem spotyka się z brakiem akceptacji w społeczeństwie, mam nadzieję, że Ewelina pokarze wyjątkowe "piękno bielactwa" poprzez subtelne ujęcia kobiet u których choroba wynika ze zmniejszenia produkcji melaniny, czyli pigmentu, który odpowiada m.in. za barwę naszej skóry w swoim obiektywie - mówi Hanna Lewandowska.

- Chcąc, by te kobiety poczuły się piękne, zapraszamy kobiety, które chciałyby przedstawić swoją historię. Tak aby przez fotografię "piękno bielactwa" zaakceptowały siebie - mówi Ewelina Juskowiak.

- Mam ogromną nadzieję, że fotografie Eweliny w anielski sposób przedstawią Państwu piękno tkwiące w odmienności tych kobiet, które zostanie zilustrowane w postaci kalendarza na rok 2021 - mówi Hanna Lewandowska.

Osoby chętne mogą zgłaszać się za pośrednictwem niedawno utworzonej prywatnej grupy "piękno bielactwa" na fb. Jak dodaje Hanna Lewandowska z dnia na dzień przybywa coraz więcej członków tej grupy, gdzie VITILIGO dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami wynikającymi z bielactwa, ale przede wszystkim, co najcenniejsze grupa "piękno bielactwa" uzyskała już swoją wyjątkowość poprzez zdobycie poczucia, że nie jesteśmy tu sami.

Więcej informacji na temat projektu znajdziesz TUTAJ.

[ZT]12790[/ZT]

[POGODA]1596198472685[/POGODA]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop