Zamknij
REKLAMA

Pogoda dla Kruszwicy: Poniedziałek deszczowy. Co będzie później? Sprawdź czy musisz wyciągnąć parasol!

10:39, 25.05.2020 | RM,fot. Żaneta Kowalska
Skomentuj
REKLAMA

W rozpoczynającym się tygodniu czeka nas kontynuacja dość chłodnej wiosny. Upałów nie będzie, ale nie zabraknie słonecznych dni.

W Kruszwicy w rozpoczętym tygodniu nie mamy co liczyć na gorące dni, ale słońca nie zabraknie. Zwłaszcza w poniedziałek i w sobotę oraz niedzielę jest spora szansa na nadal potrzebny deszcz.

- Przeważać będą niezbyt ciepłe masy powietrza, ale na szczęście noce już bez przymrozków – przeważać będzie odczucie łagodnego chłodu lub komfortu termicznego - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

W ciągu dnia temperatura będzie się jednak utrzymywać poniżej 20 st. Wiatr przeważnie powieje z umiarkowaną prędkością z północy i północnego zachodu.

Warunki biometeorologiczne będą obojętne z wyjątkiem poniedziałku oraz soboty i niedzieli. W tych dniach odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, rozdrażnienie i nasilone dolegliwości bólowe. Pod koniec tygodnia ciśnienie atmosferyczne będzie spadać.

W powietrzu w wysokim stężeniu będą się unosić pyłki silnie uczulających traw i stanowiących niewielkie zagrożenie dla alergików pyłki sosny. W średnim stężeniu będą obecne pyłki dębu oraz zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

W czasie prognozowanych opadów stężenie alergenów będzie przejściowo niskie.

[ZT]12060[/ZT]

[ZT]12068[/ZT]
 

(RM,fot. Żaneta Kowalska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz