Zamknij

Koniec zimy w Kruszwicy? Będziemy mieć do czynienia z przedwiośniem

12:36, 11.02.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj

 

W tym tygodniu w Kruszwicy w pogodzie będziemy mieć do czynienia z przedwiośniem. Tylko we wtorek oraz początkowo w środę będzie zimniej.

Przez większość rozpoczynającego się tygodnia do Kruszwicy napływać będzie dość ciepła masa powietrza, a wyjątek stanowić będzie wtorek i początkowo środa, kiedy to z północy będzie napływać zimna masa powietrza. Odczujemy ją zwłaszcza nocami i rano kiedy pojawią się przymrozki, ale w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia (powyżej 3-4 stopni).

W pozostałych dniach temperatura będzie osiągać 5-6 stopni, a w niedzielę może osiągnąć 6-7 stopni – noce będą cieplejsze, ale lokalnie możliwe są słabe przymrozki. W pierwszej połowie tygodnia wiatr będzie dość silny i porywisty obniżający temperaturę odczuwalną.

Opadów będzie niewiele i skupią się one głównie w poniedziałek (deszcz) i w środę (na początku dnia śnieg (może się zabielić) szybko przechodzący w deszcz).

[POGODA]1549884347385[/POGODA]

W pozostałych dniach przeważać będzie pogoda bezopadowa, ale w drugiej części tygodnia mimo obecności silnego wyżu atmosferycznego pojawią się liczne chmury piętra wysokiego i zamglenia ograniczające widzialność.

W drugiej części tygodnia ciśnienie atmosferyczne nieco się obniży, a na ogół południowo-zachodni wiatr powieje przeważnie z umiarkowaną prędkością.

Warunki biometeorologiczne będą do środy przeważnie w umiarkowanym stopniu niekorzystne – odczujemy obniżenie sprawności psychofizycznej, większą nerwowość i nasilone bóle reumatyczne. W drugiej części tygodnia pogoda będzie już korzystniej wpływać na nasze samopoczucie, ale z powodu sporej ilości chmur i zamgleń pojawi się obniżenie nastroju.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem są głównie alergeny wewnątrzdomowe, oczywiście dla osób na nie uczulonych. Warto więc pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń w których dłużej przebywamy, po uprzednim sprawdzeniu stopnia zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. W powietrzu pojawiać się będą w niskim stężeniu ziarna pyłku leszczyny i olszy, ale nie powinny powodować jeszcze objawów alergicznych.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone