Zamknij

W końcu będzie ciepło! Zobacz prognozę pogody dla Kruszwicy

12:04, 15.04.2019 | Rafał Maszewski, synoptyk
REKLAMA
Skomentuj

 

W tym tygodniu w Kruszwicy będzie przeważać wyżowa pogoda. Noce będą zimne (początkowo z przymrozkami), a dni coraz cieplejsze z narastającym deficytem opadów.

W najbliższych dniach w Kruszwicy i w okolicach nadal będzie dominować potężny wyż znad Skandynawii.

- W pierwszej połowie tygodnia pozostaniemy w zimnych masach powietrza, stąd nocne przymrozki i odczucie chłodu w dzień (temperatura maksymalna 11-13 stopni). Mimo pojawiających się chmur nie zabraknie jednak słońca - zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog. - W drugiej połowie tygodnia napłynie cieplejsza masa powietrza i popołudniami możemy liczyć na około 17-18 stopni, a do tego nie zabraknie słońca. Niestety nadal narastać będzie niedobór opadów, które obecnie są bardzo potrzebne budzącej się do życia przyrodzie – około niedzieli pojawia się szansa na przelotny deszcz, ale jest to scenariusz bardzo niepewny. Ciśnienie atmosferyczne będzie się utrzymywać na wysokim poziomie - mówi Rafał Maszewski.

Warunki biometeorologiczne przeważnie będą obojętne lub korzystne, do czego przyczyni się bliskość wyżu atmosferycznego i brak frontów atmosferycznych oraz coraz dogodniejsze warunki termiczne.

Z alergenów środowiskowych zagrożeniem w coraz mniejszym stopniu będą alergeny wewnątrzdomowe. Na zewnątrz w powietrzu będą pojawiać się w wysokim stężeniu silnie uczulające pyłki brzozy i jesionu. W niskim stężeniu obecne będą pyłki wiązu, klonu i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium - pogoda będzie sprzyjać ich rozprzestrzenianiu i wzrostowi stężenia.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone