Zamknij

Jaką pogodę przyniesie majówka w Kruszwicy? Znamy prognozę na cały tydzień!

17:05, 29.04.2019 | Rafał Maszewski, klimatolog
REKLAMA
Skomentuj

Początek tygodnia w Kruszwicy przyniesie ciepłą wiosnę. W okolicy weekendu ponownie postraszy jednak arktyczny chłód.

W najbliższych dniach do Kruszwicy będzie napływać łagodna masa powietrza, która popołudniami będzie się ogrzewać przeważnie do 17-18 stopni i tylko w poniedziałek ma szansę osiągnąć wartość około 20 stopni. Będzie to najcieplejszy dzień tygodnia. Dodatkowo zwłaszcza w poniedziałek i we wtorek często zaświeci słońce i powinno być sucho.

- Od piątku z północy zacznie napływać coraz zimniejsze powietrze pochodzenia arktycznego i w sobotę oraz niedzielę w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy na termometrach poniżej 10 stopni – zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog. – Noce staną się ponownie zimne i lokalnie możliwe są nawet przygruntowe przymrozki.

Dodatkowo odczucie wyraźnego chłodu spotęguje dość silny północno-zachodni wiatr. W napływającym zimnym powietrzu będą tworzyć się chmury z przelotnym deszczem, a lokalnie nie wykluczony jest nawet drobny grad.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na obniżonym poziomie. Warunki biometeorologiczne zwłaszcza pod koniec tygodnia będą niekorzystne i odczujemy nasilone bóle, w tym bóle reumatyczne, większą nerwowość i pogorszenie sprawności psychofizycznej.

Zwłaszcza na początku tygodnia pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza alergenami środowiskowymi, ale czym bliżej końca tygodnia, tym warunki pogodowe będą coraz bardziej ograniczać ich stężenie. Wysokie stężenie osiągną: buk, dąb, zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i kończąca swoje pylenie brzoza. W mniejszym stężeniu będą obecne pyłki platanu i zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Alternaria.

(Rafał Maszewski, klimatolog)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone