Zamknij

Temperatura w Kruszwicy i okolicy bardzo wysoka. Upał może nawet zabić.

17:59, 10.06.2019 | N.S ddwłocławek.pl
REKLAMA
Skomentuj

Meteorolodzy ponownie ostrzegają przed upałami. Temperatury w dzień mają przekraczać w najbliższych dniach 30 stopni. Sanepid radzi, jak radzić sobie w czasie tak wysokich temperatur.

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało kolejne ostrzeżenie przed ekstremalnymi upałami. Dotyczy ono całego kujawsko-pomorskiego, w tym Kruszwicy i powiecie inowrocławskim.

- Od godz. 13:00 dnia 10.06.2019 do godz. 21:00 dnia 12.06.2019 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C – czytamy w ostrzeżeniu opracowanym przez Sławomira Guzka, dyżurnego synoptyka.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90%. IMGW zaznacza, że ostrzeżenie może zostać wydane ponownie w piątek i sobotę (14-15 czerwca).

Upały mogą być groźne dla zdrowia i życia, dlatego włocławski Sanepid – podobnie jak w ubiegłych latach – zamieścił na swojej stronie internetowej poradnik dotyczący przygotowania się do upałów.

- Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu – czytamy w poradniku.

Kiedy temperatury przekraczają 30 stopni, należy ograniczyć opalanie, by uniknąć przegrzania organizmu oraz poparzenia słonecznego, a także stosować kremy ochronne z filtrem. Trzeba również pić dużo wody, ograniczyć wysiłek fizyczny w najgorętszym okresie dnia, a okna otwierać tylko nocą. Najlepiej nosić lekką, przewiewną odzież z naturalnych tkanin.

Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci, a także zwierząt, u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach. Temperatura w nagrzanym aucie może dochodzić nawet do do 50 stopni.

Cały poradnik TUTAJ.

(N.S ddwłocławek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

niknik

1 0

"Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci" - według niektórych nie, bo dzieci chodzą do szkoły i przesiadują w nieklimatyzowanych, dusznych klasach. Nikt nie myśli o tym aby skrócić lekcje, których i tak nie ma. 20:25, 10.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Odp Odp

0 0

W takich ważnych sprawach decyzję podejmuje organ prowadzący szkoły czyli w tym przypadku Burmistrz. 01:30, 11.06.2019


NikNik

1 0

No a jakie to ma znaczenie kto podejmuje decyzje? Napewno podejmują je osoby mądre i rozsądne. 07:00, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone