Zamknij

Historyk i regionalista przyjedzie do Kruszwicy. Opowie o Powstaniu Wielkopolskim [WYKŁAD]

05:52, 12.01.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

25 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, odbędzie się wykład historyka i regionalisty Leszka Kalickiego. Tematem spotkania będzie Powstanie Wielkopolskie.

Wykład pt. "Po wolność w obcym mundurze" rozpocznie się o godzinie 16:00 w MGBP W Kruszwicy przy ulicy Rybackiej 22. Zaproszony gość opowie o dziejach Powstania Wielkopolskiego na Kujawach 1918-1919. 

- Leszek Kalicki jest historykiem i pasjonatem. To dzięki jego inicjatywie powstała Chorągiew Piesza Grodu Radziejowa funkcjonująca od 2005 roku. Zaproszony przez nas gość jest wnukiem znanego gawędziarza, poety ludowego Józefa Prusinowskiego (1912-1998) działacza Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, współzałożyciela i aktywnego za życia członka zespołu folklorystycznego "Kujawy" - informuje Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne.

Organizatorem wykładu jest Nadgoplańskie Towarzystwie Historyczne. Współorganizatorem wydarzenia natomiast gospodarz spotkania, Miejsko-Gminna Biblioteka w Kruszwicy przy ulicy Rybackiej 22.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone