Zamknij

Dominika Biały z nagrodą na rzecz działalności w pomocy społecznej "Stalowy Anioł" 2020 rok

16:40, 11.06.2021 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

Poświęcenie, ofiarność i zaangażowanie w pomaganiu innym to cechy jakimi wyróżniają się osoby nagrodzone „Stalowymi Aniołami” - statuetkami, które przyznawane są przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w konkursie na najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w dziedzinie pomocy społecznej. Laureatom nagrody wręczył dziś (11 czerwca) marszałek Piotr Całbecki.

- Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi gospodarz województwa Piotr Całbecki.

Zwycięzców konkursu wybrano w zeszłym roku, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie zostało przełożone. Dziś (11 czerwca) w gmachu Urzędu Marszałkowskiego dobyła się uroczystość, podczas której nagrody wyróżnionym wręczyli marszałek Piotr Całbecki i członkowie kapituły konkursowej. „Stalowe Anioły” trafiły do 11 osób docenionych za działalność indywidualną oraz 4 zespołów.

Za pomoc podopiecznym schronisk dla bezdomnych psów i kotów wyróżniona została także Wiktoria Szyjkowska, jedenastoletnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Poza statuetkami laureaci otrzymali nagrody pieniężne.

Wśród tegorocznych zwycięzców są osoby działające na rzecz rodzin oraz środowisk wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ich działania i wsparcie udzielane innym osobom niosącym pomoc, mają nierzadko zasadniczy wpływ na jakość życia dzieci i całych rodzin. Kandydatury do wyróżnienia mogły zgłaszać organy administracji publicznej, instytucje pomocowe, organizacje pozarządowe, kościoły i związki wyznaniowe, a także osoby nagrodzone we wszystkich poprzednich edycjach konkursu.

Wśród nagrodzonych znalazła się także Dominika Biały z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy. 

[ZT]16507[/ZT]

[ZT]16503[/ZT]

[ZT]16504[/ZT]


 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%