Zamknij

Noworoczny Turniej o Puchar WOŚP. Rozmowa z Wiktorem Majchrzakiem

20:49, 10.01.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Rozmowa z Wiktorem Majchrzakiem jednym z organizatorów Noworocznego Turnieju o Puchar WOŚP w Kruszwicy.

Przed nami II Noworoczny Turniej o Puchar WOŚP. Skąd pomysł, aby zorganizować takie wydarzenie w Kruszwicy? Kto był jego pomysłodawcą oraz kto, za co odpowiada?

Wraz z Damianem Szymańskim od jakiegoś czasu organizowaliśmy turnieje w wakacje na orliku. Drużyny tworzyły się z naszych znajomych, a turnieje idealnie wpasowywały się w przerwę pomiędzy sezonami w ligowych rozgrywkach. Pomyśleliśmy, ABY w przerwę zimową, która zawsze jest dłuższa też coś zorganizować i tak powstał Turniej Noworoczny o Puchar WOŚP. Na początku miał być to zwyczajny turniej, tak jak na orliku gdzie spotyka się grupka znajomych sobie osób. Data jednak sprzyjała temu, aby podpiąć to pod finał akcji WOŚP i zrobić takie większe wydarzenie.

27. finał WOŚP przebiegnie pod znakiem licznych atrakcji. W jaki sposób można przekazać środki na rzecz „orkiestry” podczas turnieju?

Podczas turnieju zaplanowaliśmy aukcje licytacyjne rzeczy, które pozyskaliśmy od naszych partnerów oraz kilka rzeczy od nas. Na uwagę z pewnością zasługuje koszulka 1 ligowego zespołu z autografami oraz voucher na godziny jazdy w szkole jazdy Szymańskiego. Zachęcam do udziału w tych aukcjach. Dodatkowo wszystkie zespoły zobowiązane są do wpłacenia wpisowego, które w całości będzie przekazane na kruszwicki finał akcji. Również będzie można wspomóc akcje, przekazując datek do puszki. Podczas turnieju w hali można będzie spotkać wolontariuszy z puszkami WOŚP.

Dołącz do wydarzenia tutaj.


W rozgrywkach weźmie udział dziesięć drużyn. Kogo zobaczymy na parkiecie hali?

Drużyny składać się będą z zawodników z regionu. Na hali zobaczymy zawodników Gopła Kruszwica, Cuavii Inowrocław, Unii Leszcze, Goplanii Inowrocław, jak i innych lokalnych drużyn. Będzie też drużyna Oldboyów Gopła, której zawodnicy pokończyli swoje piłkarskie kariery, ale wciąż w takich turniejach pokazują zapał do gry.

Turniej to również nagrody i związane z tym wydatki, a co za tym idzie konieczność poszukiwania sponsorów. Kto wspiera tegoroczny turniej?

W tym roku trochę więcej czasu poświęciliśmy na poszukiwanie partnerów turnieju. Po raz drugi wspiera nas Pan Radek Doligarski, który tym razem jako Terminal, a nie Restauracja Sportowa zapewni ciepły posiłek dla zawodników. Szkoła Jazdy Tomasz Szymański finansuje sprawy organizacyjne oraz dokłada voucher drugi rok z rzędu. Do grona nowych partnerów dołączyła Siłownia Em Gym. Mikołaj z Elizą bardzo chętnie wspierają różne akcje mające szczytny cel. Od siebie przekazali dwa miesięczne karnety na licytacje oraz nagrody indywidualne dla 3 najlepszych graczy (mvp turnieju, najlepszy strzelec i bramkarz). W tym roku dołączyła do nas także Stacja Paliw Płynnych Japaks, która ufundowała część nagród dla trzech najlepszych drużyn. W tej edycji przyjedzie też drużyna z Bydgoszczy VOIP24sklep, która również ufundowała część nagród dla 3 najlepszych zespołów. Ostatnim sponsorem pozyskanym stosunkowo niedawno są Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego w Kruszwicy. Na koniec należy też pamiętać o CKiS „Ziemowit". Instytucja ufundowała puchary, statuetki, dyplomy, jak i wodę dla zawodników, miseczki do posiłków oraz wydrukowało plakaty promujące wydarzenie.

W ubiegłym roku zebrano ponad 1400 złotych. Ile środków zamierzacie zebrać w tym roku?

Nie zakładamy określonej kwoty, bo wszystko zależy od ludzi, a miejmy nadzieje, że ci, których udało nam się zachęcić do przyjścia na halę, okażą dobroć serca i zaangażują się, aby akcję wesprzeć.

My również mamy taką nadzieję. Zapraszamy Państwa na halę widowiskowo-sportową w Kruszwicy już od 9:00. Relację z wydarzenia zobaczymy na naszym portalu www.mojakruszwica.pl


 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

KruszwiczaninKruszwiczanin

0 0

Super pomysł, super inicjatywa brawa Panie Wiktorze! 21:38, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo!Brawo!

0 0

Więcej takich imprez!!! Nic więcej nie trzeba dodać!!! 21:40, 10.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone