Zamknij

Patryk Dembowski: Krótki komentarz do Funduszu Odbudowy z KPO [KOMENTARZ]

15:29, 07.05.2021 | Patryk Dembowski Przedsiębiorca Lider Inowrocławskiego Klubu Konfederacji
Skomentuj

Fundusz odbudowy, zwany przez nas roboczo funduszem zadłużenia, to nic innego jak kolejny skok na kasę Polaków. Senator Wadim Tyszkiewicz w rozmowie ze mną stwierdził, iż nie ma nic złego w rozsądnym zadłużaniu. Niestety, to nie jest rozsądne.

Zwiększenie długu ogólnego o ok. 25% w celu odbudowy po kryzie ( co jest niezbyt wskazane bez jakichkolwiek poważniejszych reform gospodarczych, tak jak to było w powojennej Hiszpanii gen. Franco) nie jest przemyślanym działaniem. Jednakże na co te pieniądze będą wydane?

Pojęcia zawarte w KPO są dość ogólnikowe. Niepokojące jest to, że najprawdopodobniej 80% tych funduszy pójdzie w błoto. Odbudowa po kryzysie wg. autorów wymaga:

- Budowy mieszkań socjalnych

- Zakazu palenia węglem

- Zielona i integralna mobilność

- Odporność i konkurencyjność gospodarki

- Transformacja cyfrowa

- Dofinansowania sektora medycznego w kwocie 20 mld zł. ( Roczny budżet NFZ przekracza 100 mln)

- OZE

Gdzie szczegóły nt. odbudowy gospodarki po 1.5 roku narzucania ludziom nielegalnego lockdownu?  Nie ma jasno określonych kierunków inwestycji, wyżej wymienione punkty nie mają za dużo wspólnego z odbudową. Posłużą zapewne do robienia kampanii wyborczej i kupowania głosów.

Co jeszcze bardziej niepokojące, tak jak pisała szanowna pani mecenas Joanna Wawrzyniak, sprzedajemy swoją suwerenność! Oddajemy UE kompetencje do zaciągania na nas pożyczek, raz, jest to niezgodne z konstytucją, dwa, jest to skrajnie naiwnym działaniem. Musimy mieć nadzieję, że nie będzie to nigdy wykorzystane przeciw nam.

Rozsądne zadłużanie jest wtedy, gdy nie spłacamy kredytu kredytem i nie mamy WIĘKSZEGO niż dochody, lecz staramy się je spłacać. Przypominam, że Polska ma ponad 1300 mld złotych zadłużenia...

[ZT]14151[/ZT]

[ZT]16056[/ZT]

[ZT]16049[/ZT]

Patryk Dembowski

Przedsiębiorca

Lider Inowrocławskiego Klubu Konfederacji

(.)

Internauta
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

marianmarian

1 6

weżniemy kredyt, aby odbudowac to co stracilismy przez cov id. Gdyby nie media wiekszosc z nas nie wiedziala by ze on jest. sciema wywolola kryzys, poratujemy sie kredytem bedziemy w jeszcze wiekszym kryzysie az wkoncu unia za grosze polske przejmie. 19:36, 07.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian ty nie myślMarian ty nie myśl

3 1

Marian ty nie myśl i nie pisz na forum,bo to co piszesz to jest maligna wielka,kredytów nie musimy brać,reszta kasy to darmocha,tylko brać i rozdawać szpitalom firmom gminom itd.To o to chodzi,a ciemny naród boi się kasę wziąć bo jakiś budka pi.er.d.oli jak potłuczony razem z korwinem,ziobrem i innymi pato posłami. 21:07, 07.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KonfederataKonfederata

1 2

W życiu nie ma nic za darmo. Wiedzą o tym nawet dzieci w przedszkolu. 11:58, 08.05.2021


0%