Zamknij
REKLAMA

Niebezpieczeństwo na przejeździe kolejowym. Jak się zachować? [Podpowiesz]

11:24, 25.05.2022 | Patryk Woźniak, podpowiesz
Skomentuj
REKLAMA

Kruszwiczanin Patryk Woźniak, autor kanału na  YouTube oraz strony na FB "Podpowiesz" porusza wiele tematów związanych z bezpieczeństwem. Jak się zachować w sytuacji trudnej na przejeździe kolejowym?

Wracasz z pracy jak każdego innego dnia. Przejeżdżasz przez przejazd kolejowy, na którym widzisz młodą leżącą osobę. Chcesz jej pomóc ale w pierwszej kolejności musisz zadbać o własne bezpieczeństwo. Jak pomóc takiej osobie? Dziś opowiem Wam o sytuacji, w której trzeba działać szybko i zdecydowanie!
Sytuacja wydaje się dramatyczna mimo, że pociąg jeszcze nie nadjeżdża. Przejazd kolejowy się zamyka więc masz mało czasu na reakcję. W innym przypadku pociąg przejedzie po osobie na Twoich oczach... 

Kobieta jest agresywna więc nie podchodzisz i wybierasz numer alarmowy 112. Operator pyta o numer przejazdu kolejowego.  To jedyna, precyzyjna informacja, która pozwoli operatorowi oznaczyć zdarzenie. Każdy przejazd kolejowy ma określony numer skrzyżowania składający się z 9 CYFR!

Możesz go znaleźć od wewnętrznej strony napędu od rogatek bądź znaku - krzyż św. Andrzeja. Załączam 2 obrazki, z którymi warto się zapoznać.
Operator powiadamia wszystkie służby - Policję, PSP oraz łączy Cię z Dyspozytorem Ratownictwa Medycznego w celu zadysponowania karetki. W czasie gdy rozmawiasz z dyspozytorem, operator dzwoni do ekspozytur kolejowych w celu wstrzymania ruchu pociągów w danym rejonie. Akcja trwa maksymalnie 2-3 minuty. Udało się! Pociąg zdążył się zatrzymać! Trwało to zdecydowanie krócej niż gdybyś miał ustalić miejscowość (w której zazwyczaj przejazdów jest kilka/kilkanaście). Numer przejazdu to tylko 9 CYFR, które ratuje życie.

Według danych z Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A w roku 2021 doszło do 194 zdarzeń, w których śmierć poniosło 49 osób!
Jeżeli zależy Ci by post trafił do Twoich najbliższych oraz znajomych udostępnij go na swoim profilu!
Zdjęcie pochodzi ze strony rządowej gov.pl. 
Zapraszam do dyskusji!

KANAŁ "PODPOWIESZ" W SOCIAL MEDIA 

------>YOUTUBE <------

------>INSTAGRAM<------

------>FACEBOOK<------

[ALERT]1653470560656[/ALERT]

[ZT]20220[/ZT]

[ZT]20225[/ZT]

[ZT]20207[/ZT]

 

(Patryk Woźniak, podpowiesz)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%