Zamknij
REKLAMA

Wkładki na jeden klucz - czy warto zastosować w swoim domu?

16:20, 14.12.2021 | .MP

Chyba każdy z nas doskonale zna tą sytuację, w której wracając z torbami pełnymi zakupów szukamy odpowiedniego klucza, by wejść do domu. A gdyby tak pęk kluczy zamienić w jedną tylko sztukę? Tak, jest to możliwe, pojawia się jednak pytanie, czy aby na pewno jest to dobry pomysł. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wkładki na jeden klucz – o co chodzi?


Wkładki na jeden klucz to wkładki, które są otwierane przy użyciu jednego i tego samego klucza. Oznacza to, że możesz zamontować takie wkładki np. przy bramie wjazdowej, w domu i w garażu, i każdą z tych wkładek będziesz otwierać jednym kluczem. To pozwoli na zamianę niewygodnego i ciężkiego pęku kluczy na jedną sztukę. Brzmi ciekawie, ale czy jest to bezpieczne?
 

Jeden klucz to większe bezpieczeństwo?

Wiele osób twierdzi, że lepiej jest mieć więcej kluczy, bo gdy ten jeden klucz do wszystkiego zostanie zagubiony, potencjalny złodziej będzie miał otwartą drogę do naszego domu. Właściwie jest w tym trochę prawdy, jednak zastanówmy się, czy w ogóle możliwe jest zgubienie jednego klucza z całego pęku kluczy? Trudno to sobie wyobrazić. Jeżeli klucze giną, zazwyczaj gubimy cały ich pęk. Poza tym, warto odnieść się do założeń psychologicznych. Osoba, która posiada dużo kluczy, może być postrzegana jako bogata, a to może zachęcić złodzieja. Jeśli jednak ta sama osoba ma na kółeczku tylko jeden klucz, złodziej z pewnością się tym nie zainteresuje.
 

Wkładki na jeden klucz – czy warto?

Podsumowując, czy warto postawić na wkładki na jeden klucz w zamian za osobne wkładki do każdego zamka? Choć zdania są podzielone, nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo wygodna i godna uwagi możliwość. Przede wszystkim, znacząco ułatwisz sobie znalezienie klucza w ciemności czy z zajętymi rękami. Poza tym, jeden klucz jest wygodniejszy niż cały pęk, który nie mieści się w kieszeni, jest ciężki w torebce. W taki sposób oszczędzasz sporo miejsca, ale także pieniądze, szczególnie w sytuacji, gdy zgubisz taki klucz. Dorobienie kilku kluczy to większy koszt niż dorobienie jednego egzemplarza. Decydując sie na wkładki na jeden klucz warto skorzystać z oferty zaufanych i doświadczonych sprzedawców jak https://systemdkp.pl/51-komplety-wkladek-wkladki-na-jeden-klucz.
 

Wkładki na jeden klucz - czy mają jakieś minusy?

Trudno jest znaleźć minusy tego rozwiązania, warto jednak przytoczyć przykład kobiecej torebki, w której o wiele łatwiej jest znaleźć cały pęk kluczy niż jeden malutki klucz. Jest jednak na to sposób- duży breloczek, który od razu rzuca się w oczy nawet w najbardziej przepełnionej torebce. Jak widzisz, wkładki na jeden klucz mają naprawdę sporo zalet, warto więc skorzystać z takiego rozwiązania we własnym domu.

[ZT]18479[/ZT]

[ZT]18474[/ZT]

[ZT]18473[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%