Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna metoda weryfikacji tożsamości w internecie

10:09, 01.01.2022 | .

Okres pandemii, a co za tym idzie konieczność wymuszonej izolacji społecznej, w dużej mierze przyczynił się do przyspieszenia rozwoju i wdrożenia nowych usług cyfrowych. COVID-19 uświadomił potrzebę cyfryzacji wszystkich procesów biznesowych, finansowych i administracyjnych nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Weryfikacja tożsamości online to już nie tylko narzędzie tymczasowe, ale środek docelowy, który ma ułatwić teraz i w przyszłości przeprowadzenie wielu operacji w sieci w zakresie usług komercyjnych i publicznych. Jednym z takich narzędzi jest bez wątpienia mojeID, opracowane i wdrożone przez KIR.

 

Bezpieczeństwo weryfikacji tożsamości

Obecnie zdecydowana większość biznesów zmierza w kierunku mobilności oraz cyfryzacji. W takiej sytuacji nie można zapominać o regulacjach prawnych. Kluczowym aspektem przy takich rozwiązaniach jest zapewnienie bezpieczeństwa obu stronom transakcji. Weryfikacja tożsamości klienta bez jego fizycznej obecności odbywa się przy zastosowaniu środków identyfikacji elektronicznej. KNF za instrumenty najbardziej bezpieczne w zastosowaniu uważa narzędzia potwierdzenia tożsamości elektronicznej, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 910/2014 z dnia 23.07.2014 r.

Teraz to już tylko formalność

Wykonywanie dużej części operacji w internecie wymaga najczęściej podania wielu wrażliwych danych, a często również przesłania skanu dokumentu tożsamości. Obecnie większość usług jest już dostępna online, jednak, aby z nich skorzystać, konieczna jest rejestracja, założenie konta i zabezpieczenie go hasłami. Pamiętanie wszystkich danych do logowania może być na dłuższą metę uciążliwe, a ich zapisywanie również nie jest dobrym pomysłem. Na szczęście dziś mamy do dyspozycji nowoczesne metody weryfikacji tożsamości, jak mojeID, które sprowadzają cały proces potwierdzenia tożsamości w sieci do prostej formalności.

Korzyści, jakie daje mojeID

mojeID to narzędzie opracowane w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane nie tylko przez osoby indywidualne, ale również przez instytucje publiczne oraz przedsiębiorstwa. mojeID to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie szybka i bezpieczna weryfikacja tożsamości online okazuje się niezbędna. Usługa ta pozwala na realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego uwierzytelnienia danych drogą elektroniczną. mojeID zdejmuje z nas obowiązek udawania się np. do urzędu, ubezpieczyciela, dostawcy energii, placówki medycznej czy firmy telekomunikacyjnej, aby sfinalizować umowę lub podpisać dokumenty. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy czas, mamy zagwarantowane bezpieczeństwo w sieci oraz komfort obsługi.

Usługa mojeID opiera się na systemie bezpieczeństwa i weryfikowania danych osobowych stosowanych powszechnie przez polskie banki komercyjne. Każda osoba dysponująca osobistym rachunkiem bankowym i korzystająca z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej banku, może w prosty i szybki sposób zweryfikować swoją tożsamość online za pomocą mojeID.

Dzięki temu rozwiązaniu przestaje być potrzebny przelew weryfikacyjny, tak chętnie wykorzystywany przez wiele instytucji, zwłaszcza finansowych. Rację bytu tracą również spotkania osobiste z kurierem, którego zadaniem było do niedawna potwierdzenie naszej tożsamości. Weryfikacja tożsamości poprzez mojeID jest dostępna z każdego miejsca na świecie i z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do internetu.

[ZT]18647[/ZT]

[ZT]18643[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%