Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć odpowiednie łóżeczko turystyczne?

10:53, 02.06.2022 | .

Malutkie dzieci potrzebują odpowiednich, a przede wszystkim w pełni bezpiecznych warunków do spania. Łóżeczko turystyczne jest dla nich niezbędne nie tylko podczas długich wakacyjnych podróży, ale nawet i krótkich wizyt u rodziny. Przez niektórych rodziców bywa ono wykorzystywane również jako kojec, w tym między innymi na zewnątrz, żeby latem maluch mógł bezpiecznie spędzić czas na świeżym powietrzu. Co warto wiedzieć przed wyborem łóżeczka turystycznego dla swojego dziecka?

 

Składanie i transport łóżeczka turystycznego

Łóżeczko transportowe, jak sama jego nazwa wskazuje, powinno być łatwe w transporcie. Po złożeniu nie powinno zajmować zbyt wiele miejsca, co ważne szczególnie wówczas, gdy planuje się je spakować na przykład do walizki. Poza rozmiarem ważna jest także waga złożonego łóżeczka. Większość nowoczesnych modeli, takich jak łóżeczka turystyczne ze sklepu https://www.wozki-foteliki.pl/83-lozeczka, ważą około 10 kg.

Poza rozmiarami i wagą ważny jest także sposób składania i rozkładania łóżeczka. Czy jest on tak prosty, aby mogła poradzić sobie z tym jedna osoba, czy może będzie potrzebna czyjaś pomoc? Jak dużo czasu zajmuje rozłożenie łóżeczka? Jego składanie i rozkładanie warto poćwiczyć jeszcze przed wyjazdem, żeby oszczędzić sobie stresu w nowym miejscu.

Warto zwrócić uwagę, czy do łóżeczka dołączona jest torba, do której można je spakować po złożeniu i przetransportować. Niemniej ważna jest także stabilność już rozłożonego łóżeczka, które nie powinno się chwiać w żadną stronę.

Przydatne wyposażenie łóżeczek turystycznych

Do łóżeczek turystycznych dołączane są bardzo różnorodne akcesoria. Może być to na przykład wyjmowany i składany przewijak, dzięki któremu w szybki sposób można przygotować miejsce do przebrania dziecka. Wiele łóżeczek posiada także różnego rodzaju zabawki, w tym pałąki z przywieszkami, a nawet pozytywki dla dzieci, które potrafią zwrócić na siebie uwagę malucha.

Co jeszcze przydaje się w łóżeczkach turystycznych? Jeśli zamierza się korzystać z nich na dworze, warto zwrócić uwagę na dołączoną do zestawu moskitierę, a nawet dostępne w niektórych modelach zadaszenie, które ochroni malucha przed silnym słońcem.

Wiele modeli łóżeczek turystycznych posiada także kółka, które ułatwiają ich przemieszczanie już po złożeniu. Wybierając łóżeczko z kółkami, koniecznie należy zwrócić uwagę na opcję ich blokady, aby móc ustawić je stabilnie w wybrany przez siebie miejscu.

[ZT]20315[/ZT]

[ZT]20310[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%