Zamknij
REKLAMA

Najciekawsze wydarzenia w Opolu w wakacje 2022

14:13, 24.06.2022 | materiał partnera

Wakacje to czas, kiedy szukamy wszelkiego rodzaju koncertów oraz wydarzeń kulturalnych, które mogłyby urozmaicić nasz wolny czas. Większość osób ma wówczas dużo wolnego czasu, który chciałaby spożytkować na koncerty oraz imprezy, które w innych miesiącach są niemożliwe do zrealizowania. Opole zachęca nas w tym roku do skorzystania ze swojej bogatej oferty kulturalnej. Znajdziemy w niej nie tylko występy pojedynczych artystów, ale również zorganizowane festiwale.

Wakacyjna oferta kulturalna Opole 2022

Opolski Teatr Lalki i Aktora to miejsce, w którym możemy zetknąć się z prawdziwą sztuką. Niesamowita gra aktorska, utalentowani ludzie oraz interesujące scenariusze. Czego więcej potrzeba, aby wybrać się do teatru na spektakl? Już 26.06. będziemy mogli zobaczyć w akcji aktorów biorących udział w spektaklu „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”. Jest to spektakl, który gwarantuje nam dużą dawkę humoru oraz pozytywnych emocji.

Tego samego dnia będziemy mogli zobaczyć również inny spektakl „Ziemia obiecana”. To widowisko będzie można podziwiać na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego. Spektakl opowiada o trójce przyjaciół, którzy chcą założyć wspólnie fabrykę i zbić fortunę. Przedstawienie ma pokazać potyczki trójki znajomych i ich drogę do osiągnięcia celu oraz jej konsekwencje.

Koncerty i imprezy muzyczne

26.06, czyli na samym początku wakacji, będziemy mogli wziąć udział w koncercie Strefa Gwiazd: Koncert Finałowy Obchodów 70-lecia Filharmonii Opolskiej. Usłyszymy Koncert na orkiestrę w wykonaniu znamienitych muzyków z orkiestry Filharmonii Opolskiej. 1.07. odbędzie się koncert, który trafi w gusta fanów muzyki folklorystycznej. Będzie to Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Opole” w Amfiteatrze, który został zorganizowany w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Zespół kończy 70 lat, dlatego impreza zapowiada się hucznie i interesująco. Całe wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Opola.

Już tydzień później, czyli 8.07, na letniej scenie NCPP wystąpi Ralph Kamiński wraz z My Best Band In The World. Usłyszymy dużo alternatywnego popu, który w wykonaniu artysty pozwala się rozpłynąć. Kolejna gwiazda muzyki, która odwiedzi Opole, jest Paweł Domagała. Jego koncert odbędzie się 15.07 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Złożoność muzyki artysty oraz jego delikatny, charakterystyczny styl, zachęcają do posłuchania ego utworów i wzięcia udziału w wydarzeniu.

W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki będzie można usłyszeć również Krzysztofa Zalewskiego. Swoje utwory zaprezentuje publiczności 22.07. Koncert odbędzie się przy akompaniamencie Unplugged. Alternatywny styl artysty wyróżnia go spośród innych stylów muzycznych. Dzień później Opole odwiedzi Kortez ze swoja delikatna i klimatyczną muzyką. Jego występ odbędzie się dokładnie w tej samej placówce. Piosenki będą reprezentowały trasę koncertową Kortez Holiday Tour 2022. więcej informacji na temat wakacyjnych wydarzeń w Opolu oraz dostępności biletów, można znaleźć na stronie internetowej https://rytmy.pl/wydarzenia/opole/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%