Zamknij
REKLAMA

W jakiej branży znajdziemy najwięcej ofert pracy?

21.21, 21.07.2022 reklama

Planujesz studia, karierę i zastanawiasz się, jaki zawód przyniesie Ci ciekawe wyzwania oraz satysfakcję finansową? A może obecna praca przynosi więcej frustracji niż korzyści i myślisz o przebranżowieniu? Dobra wiadomość jest taka, że w wielu branżach popyt na wykwalifikowanych pracowników jest większy niż podaż. Podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze oferty pracy i w czym się dokształcić, aby otrzymać atrakcyjne zatrudnienie.

 

Oferty pracy z IT – kogo szuka ten sektor?

Nie będzie odkryciem, jeśli stwierdzimy, że liczne, a w dodatku bardzo atrakcyjne ogłoszenia o pracę znajdziemy w branży IT. Ten sektor od lat cierpi na duże deficyty, jeśli chodzi o wykwalifikowanych pracowników. Specjaliści, zwłaszcza ci, którzy znają kilka języków programowania i posiadają duże doświadczenie przy różnych projektach, mogą liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie i bogate pakiety innych benefitów. IT jest więc świetnym kierunkiem dla osób planujących studia, a także tych, którzy chcą się przebranżowić. Zwłaszcza, że posiadanie wieloletniego i kierunkowego wykształcenia nie jest konieczne, aby zacząć w tej branży. Potrzebna będzie natomiast znajomość konkretnego języka, którą można zdobyć także na profesjonalnych kursach oraz dokształcać się na własną rękę. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o pracę, by stwierdzić, że branża najbardziej poszukuje osób posługujących się Javą i Pythonem, a także kilkoma językami programowania jednocześnie.

Branża IT – nie tylko dla programistów

Oferty pracy w sektorze IT nie są skierowane wyłącznie do osób po studiach informatycznych. W tej branży ciekawe, rozwojowe i dobrze płatne zatrudnienie, mogą znaleźć także humaniści, HR-owcy, analitycy czy project managerowie. Od tych ostatnich, w ogłoszeniach o pracę, wymaga się przede wszystkim dobrych umiejętności zarządzania projektem oraz zespołem. Ze względu na duże zapotrzebowanie branży, poszukiwani są także rekruterzy specjalizujący się w pozyskiwaniu kandydatów z tego sektora. Na ciekawe oferty pracy mogą liczyć osoby, które chcą rozwijać się w kierunku UX, czyli planowania budowy stron i aplikacji pod kątem użyteczności.

W jakich branżach znajdziemy jeszcze ciekawe oferty pracy?

IT to nie jedyny sektor, który intensywnie szuka pracowników. Interesujące oferty pracy czekają także na inżynierów, zwłaszcza tych z zakresu konstrukcji i budownictwa. Na brak ogłoszeń o pracę nie mogą narzekać osoby wyspecjalizowane w finansach. Tu poszukuje się specjalistów ds. rachunkowości, księgowych oraz dyrektorów finansowych. Bardzo interesującą i rozwojową branżą, jest obecnie Life&Science. To dziedzina, która skupia się na różnych sektorach medycznych. Istnieje w niej nie tylko zapotrzebowanie na osoby posiadające wąską wiedzę kliniczną, ale również specjalistów, którzy będą nawiązywali kontakty handlowe z placówkami służby zdrowia.

Jak się przebranżowić?

Warto przeglądać oferty pracy nawet w branżach, które pozornie wydają się niedostępne. Wciąż powstają nowe zawody, które wymagają kompetencji z pogranicza różnych dziedzin. Nie zawsze musimy mieć ukończone studia kierunkowe, niekiedy wystarczą kursy doszkalające, by znaleźć atrakcyjny zawód.

[ZT]20893[/ZT]

[ZT]20886[/ZT]

[ZT]20867[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%