Zamknij
REKLAMA

Wyprawka dla kota – jak ją skompletować?

11.36, 31.07.2022 reklama

Stało się – w Twoim domu lada moment pojawi się lub właśnie pojawił się kot. Na pewno wiele wiesz już o kocich potrzebach, ale zastanawiasz się, czy Twój mruczek ma wszystkie niezbędne akcesoria z wyprawki dla kota. Co powinno się w niej znaleźć? Co kupić dla kota?

Jedzenie i higiena – podstawowe akcesoria dla kota

Ważnym punktem na liście z kocią wyprawką są miski na wodę i jedzenie. Do tej pierwszej zwierzę musi mieć łatwy i stały dostęp. Odpowiednia pojemność miski na wodę dla kota nie przekracza 500 ml. W kwestii miski na jedzenie istotna jest przede wszystkim jej zawartość. Najlepiej kontynuuj sposób odżywiania, który kot zna z hodowli albo schroniska lub fundacji, z której został adoptowany. Karma powinna być dostosowana do wieku zwierzęcia i jego potrzeb żywieniowych.

Dom, w którym mieszka mruczek, nie może obyć się bez kuwety. Możesz wybrać mniejszą kuwetę otwartą albo większą kuwetę zamkniętą, która zapewni zwierzęciu intymność. Zwróć również uwagę na żwirek, który musi dobrze wiązać nieczystości i ograniczyć rozprzestrzenianie się zapachów, np. żwirek silikonowy.

Spanie i zabawa – coś, co koty uwielbiają najbardziej!

Koci świat rządzi się zupełnie innymi prawami niż ludzki. Mruczek każdego dnia przesypia od 12 do 20 godzin, dlatego warto zadbać o wygodne legowisko dla kota, które ustawisz w spokojnym miejscu. Miej na uwadze, że małe koty i koci seniorzy śpią dłużej niż dorosłe mruczki.

Jeżeli zastanawiasz się, jaki kolor i wzór legowiska wybrać, w trakcie podejmowania decyzji możesz kierować się podobnymi zasadami co przyszli rodzice, którzy sięgają po wyprawkę w kolorach stereotypowo przypisywanych dziewczynkom lub chłopcom. Zanim rozstrzygniesz, czy kupić fioletowe, czy granatowe legowisko dla kota, upewnij się, jak sprawdzić jego płeć. Dowiesz się o tym z tego artykułu: https://pupilek.pl/kot/jak-rozpoznac-plec-kotka/.

Kolejne punkty na liście z wyprawką dla kota dotyczą drapaka i zabawek. Ten pierwszy powinien być możliwie najbardziej urozmaicony – im więcej pięter i detali do zabawy, tym lepiej. Z kolei zabawa to swoisty koci trening ciała i ducha. Jeśli chcesz, żeby Twój pupil był w formie i szczęśliwy, wybierz dla niego wędki, myszki i akcesoria, do których schowasz kocie smakołyki, a pupil będzie musiał je wyciągnąć.

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%