Zamknij
REKLAMA

Czy popularność krzyżówek na świecie jest duża?

12.50, 19.09.2022 Materiał partnerski
Skomentuj

Popularność krzyżówek osiągnęła w ostatnich 18 miesiącach niespotykany dotąd poziom. Krzyżówka New York Timesa jest najpopularniejszą krzyżówką na świecie, a liczba osób rozwiązujących ją każdego dnia wciąż rośnie. Wielu entuzjastów krzyżówek od lat jest zapalonymi krzyżowcami, ale ostatnio liczba wyszukiwań jeszcze bardziej wzrosła.

 

Krzyżówki internetowe

Krzyżówki internetowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów łamigłówek. Zagadki składają się zazwyczaj z dwóch lub więcej słów i mają określony temat. W sieci można znaleźć wiele krzyżówek, a wiele z nich jest darmowych. Istnieją również krzyżówki płatne. Niektóre z nich są publikowane w druku, a niektóre są dostępne tylko w sieci.

Tworzenie krzyżówek to złożony proces. Niektórzy ludzie lubią zaczynać od tematu, podczas gdy inni wolą używać standardowej siatki piętnastu na piętnaście kwadratów. Niektórzy wolą używać krótkich wskazówek, podczas gdy inni wolą używać długich i złożonych słów. Kiedy skończysz ze swoją łamigłówką, możesz złożyć ją do publikacji. Wielu Polaków wyszukuje w internecie odpowiedzi do pytań zawartych w krzyżówkach. Popularnością cieszy się ostatnio hasło solnisko, do którego odpowiedzi można znaleźć tutaj: https://haslowo.pl/solnisko/krzyzowka.

Kontrowersyjność w krzyżówkach

Krzyżówki są notoryczne ze względu na ich kontrowersyjność. Niektóre wskazówki są obraźliwe, podczas gdy inne są jedynie kontrowersyjne. Na przykład, krzyżówki często zawierają odniesienia do obelg rasowych, dyktatorów i seryjnych morderców. Niektóre zagadki zawierają również odniesienia do postaci politycznych lub kontrowersyjnych idei.

Geneza krzyżówek

Historia krzyżówek jest długa i zróżnicowana, ale istnieje pewna zgoda co do podstawowych założeń. Po pierwsze, zostały one stworzone jako ćwiczenie umysłowe. Z czasem koncepcja ewoluowała i została ustandaryzowana przez ligę miłośników łamigłówek. W 1924 roku powstała Amateur Cross Word Puzzle League of America (ACWPL), a słowo krzyżówka zostało oficjalnie przyjęte.

Dziś istnieje wiele różnych rodzajów krzyżówek. Mogą się one różnić wielkością i kształtem. Istnieją dwa główne style siatki krzyżówki, które zrodziły wiele odmian. Najczęstszą formą jest siatka blokowa, która wykorzystuje losowo rozmieszczone kwadraty do tworzenia słów i odpowiedzi.

[ZT]21450[/ZT]

[ZT]21447[/ZT]

[ZT]21440[/ZT]

 

(reklama)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%