Zamknij
REKLAMA
13:10, 19.04.2021
Przede wszystkim wyjaśnimy pojęcie akwarystyki – jest to dziedzina wiedzy dotycząca hodowli organizmów wodnych w akwarium. Ze względu na środowisko, z którego pochodzą hodowane organizmy, akwarystykę dzielimy na słodkowodną oraz morską. W naszym kraju dominuje akwarystyka słodkowodna.
14:47, 13.04.2021
Trzeba przyznać, że klucze nasadowe to narzędzia dedykowane zadaniom specjalnym. Służą do odkręcania i przykręcania śrub z dużą siłą, a jednocześnie pozwalają na wysoką precyzję, np. dokręcanie poszczególnych elementów z konkretnym, wskazanym przez producenta momentem obrotowym. Jak wybrać zestaw kluczy, który sprawdzi się podczas domowego majsterkowania i w profesjonalnym warsztacie? Podpowiadamy optymalne rozwiązania.
13:34, 12.04.2021
Podesty ruchome na sprzedaż i wynajem to doskonałe rozwiązanie dla prac na wysokości lub w miejscach trudno dostępnych. Podnośniki zautomatyzowane mają wysoki zasięg i duże platformy, które umożliwiają pracę kilku pracowników naraz. Transport ciężkich towarów i materiałów jest możliwy dzięki dużemu udźwigowi i stabilności. Praca na wysokości będzie prosta i przyjemna.
10:33, 09.04.2021
Materiały Partnera.
09:32, 09.04.2021
Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe. W ciągu tego czasu serwisowi udało się zweryfikować ponad 1150 informacji, w tym zdemaskować ok. 900 fake newsów, głównie dotyczących koronawirusa i szczepień. Projekt został uruchomiony przez PAP wspólnie z GovTech Polska.
11:37, 07.04.2021
Planujesz basen w przydomowym ogrodzie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą opcję, tj. dopasowaną do Twoich potrzeb, wielkości ogrodu oraz stylu, w jakim utrzymana jest zielona przestrzeń wokół Twojego domu. Do tego kilka prostych trików na efektowną aranżację przestrzeni wokół basenu.
10:37, 07.04.2021
Alior Bank obniża o połowę prowizję przygotowawczą od kredytów dla mikrofirm i małych przedsiębiorstw. Oferta dotyczy nowego finasowania udzielanego w formie kredytu w rachunku bieżącym, Biznes Kredytu obrotowego i na cele zakupowe, kredytów nieodnawialnych na finansowanie bieżącej działalności, w tym kredytu Łatwy Kapitał. Promocja obejmuje kredyty udzielane od 8 marca do 31 maja br. i jest skierowana do nowych oraz obecnych klientów Alior Banku, którzy potrzebują finansowania na bieżącą działalność gospodarczą oraz finansowania celów zakupowych.
10:29, 07.04.2021
Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła się IX kadencja Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Zarząd został powołany na trzyletnią kadencję.
14:18, 02.04.2021
20 kwietnia br. mija termin składania prac do konkursu o doroczne Nagrody SDP.
14:08, 02.04.2021
„Samorząd oddychający pełnymi płucami” - to nowy konkurs, w którym jednostki samorządu terytorialnego mogą prezentować projekty zapobiegające rozwojowi chorób płuc wśród swoich mieszkańców. Odbywa się on w ramach kampanii „Płuca Polski”. Autorzy trzech najciekawszych inicjatyw mogą liczyć na promocję w mediach oraz udział w ciekawym szkoleniu.
13:53, 01.04.2021
Gluten to jeden z najpowszechniej występujących obecnie alergenów. Alergia objawia się bólem brzucha i wzdęciami. Podejrzenie występowania tego uczulenia trzeba potwierdzić odpowiednimi badaniami lekarskimi. Po takiej diagnozie przychodzi decyzja o eliminacji tego czynnika z diety. Nie trzeba rezygnować ze wszystkiego, dobrym pomysłem na obiad mogą być między innymi makarony bezglutenowe.
13:51, 01.04.2021
Dla niektórych wiosna to najpiękniejsza pora roku. Czas kiedy wszystko w naturze budzi się do życia to też sygnał dla ogrodnika, że rozpoczął się sezon. To jak zadbamy o nasze ogrody na wiosnę, później zaprocentuje pięknymi kolorowymi rabatami i zielonymi trawnikami. Aby tak było musimy wiedzieć jakie mieszanki traw i nawozy są najlepsze.
08:12, 30.03.2021
Im więcej posiadamy pieniędzy w portfelu, tym chętnie korzystamy z wszelkiego rodzaju wsparcia pochodzącego z rynku finansowego. Pożyczamy pieniądze w postaci kredytów konsumpcyjnych, hipotecznych, obrotowych. Sięgamy po pożyczki gotówkowe z banków i instytucji pozabankowych. Co drugi Polak spłaca aktualnie kredyt lub pożyczkę. Rosnąca zdolność kredytowa zachęca do zadłużania się. 
14:14, 26.03.2021
Platyna uznawana jest za jeden z najładniejszych metali na świecie, co zawdzięcza swojemu charakterystycznemu kolorowi przywodzącemu na myśl srebro. Surowiec ten znajduje zastosowanie w wielu branżach, dzięki czemu jest pożądanym składnikiem dla przemysłu. Naturalne złoża platyny są jednak coraz trudniej dostępne, dlatego warto poszukać innych źródeł jej pozyskiwania. Recykling platyny ma wiele zalet, które odczuwa zarówno środowisko, jak i osoba, która zdecyduje się na sprzedaż złomu.
00:00, 24.03.2021
Kolizja na drodze może się zdarzyć w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego każdy pojazd musi być obowiązkowo ubezpieczony. Wówczas, gdy dojdzie do stłuczki, koszty naprawy zostaną pokryte z polisy, a nie z kieszeni sprawcy. Niekiedy jednak dochodzi do sytuacji, że auto ulega poważnemu zniszczeniu, co zostaje uznane jako szkoda całkowita. Co należy o niej wiedzieć i co to oznacza dla poszkodowanego? Wyjaśniamy!