Zamknij

Koszty leczenia uzależnień w Polsce

13:26, 26.01.2021 | materiały partnera

Uzależnienia - bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile osób w dzisiejszych czasach ma problem z uzależnieniami. Dlaczego tak jest? Może po części przyczynia się do tego stres, niemożność spełnienia oczekiwań, jakie są stawiane wobec człowieka. Pogoń za pieniądze ściąga człowieka na dno. Często co za tym idzie, pojawiają się uzależnienia, takie jak alkohol i narkotyki.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

Uzależnienia trzeba leczyć - co do tego nikt nie ma wątpliwości. Sam lekarz rodzinny może wysłać pacjenta na odwyk. Czasem robi to sąd mocą wyroku, który musi zostać wykonany. Nie ma się co oszukiwać - na miejsce w bezpłatnych ośrodkach na terenie Polski trzeba trochę poczekać.

W przypadku uzależnień czas ma tu istotną rolę, ponieważ każdy dzień może być tym ostatnim, jeżeli uzależnienie jest już na mocno zaawansowanym etapie. W takich momentach należy pamiętać o prywatnych ośrodkach uzależnień. Koszt pobytu nie jest tam darmowy, ale dzięki temu można szybko uzyskać tak bardzo potrzebną pomoc. W przypadku ratowania życia cena czasem nie gra roli.

Cena za pobyt

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień - cennik usług w takich miejscach jest różny. Na cenę wpływać może wiele czynników, jak chociażby miasto, gdzie dany ośrodek jest położony. Wydawać by się mogło, że w dużych miastach cena może być bardzo wysoka. Akurat nie w tym przypadku. Czasem jest wręcz odwrotnie, aczkolwiek nie jest to żelazna zasada.

Bardzo często prywatne ośrodki leczenia uzależnień, znajdujące się na uboczu, w mniejszych miejscowościach, oferują pobyt za jedną osobę jeszcze większą. Po części ma na to wpływ fakt, że w takich miejscach jest większy spokój oraz mniejsza ilość szkodliwych bodźców.

Na cenę za pobyt w prywatnym ośrodku ma także wpływ jej renoma oraz prywatność. Przykład może być bardzo prosty. Im bardziej zależy nam na dyskrecji (co ma miejsce w przypadku znanych gwiazd, biznesmenów itd.), tym większa cena. Pobyt w takim ośrodku może mieć wpływ na wizerunek, a bardzo często nikt nie chce po prostu samodzielnie sobie zaszkodzić.

Kosztowny odwyk

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień - cennik za jedną dobę może sięgać ok. 700zł. Chociaż w niektórych miejscach cena za jedną dobę może być niższa lub też wyższa i sięgać kilku tysięcy złotych. Aby być pewnym tego, należy najlepiej bezpośrednio skierować się z ośrodkiem, który nas interesuje. Tak, takie ceny mogą sprawiać, że weźmiemy pod uwagę pobyt w bezpłatnym ośrodku leczenia uzależnień. Po wykonaniu kalkulacji może nam wyjść, że ten odwyk będzie przekraczać nasze możliwości finansowe. Tylko, czy nie lepiej zaciągnąć w tym celu zobowiązania finansowe, a być pewnym tego, że będzie można podjąć leczenie z dnia na dzień?

Uzależnienia (w jakiejkolwiek formie) to choroba postępująca z dnia na dzień i nie można sobie pozwolić na czekanie, co mamy w przypadku bezpłatnych ośrodków uzależnień. Trzeba wziąć pod uwagę takie rzeczy, ponieważ niektóre osoby mogą nie mieć czasu na kolejki. Rzadko kiedy do ośrodków na NFZ można dostać się z dnia na dzień.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%