Zamknij

Najlepsze horrory wszech czasów

08:14, 02.07.2021 | Materiał partnera

W dzisiejszych czasach rozwój technologii jest bardzo korzystny dla każdego i daje wiele udogodnień. Co więcej - większość z nas nie wyobraża sobie świata bez Internetu, mediów społecznościowych czy też smartfonów. A jak wiadomo, w sieci można znaleźć wszystko bez większego wysiłku. W związku z tym coraz popularniejszą metodą spędzania wolnego czasu staje się oglądanie filmów czy seriali online. Dostęp do nich jest prosty i często nie wymaga większego wkładu finansowego. Na rynku jest wiele serwisów, które za określoną kwotę umożliwiają dostęp do tysięcy produkcji, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Tak szeroki wybór w tej branży może często nas przyprawić o zawrót głowy. Podstawą jest podjęcie decyzji o tym czy wolimy oglądać film czy serial. Kolejnym krokiem jest wybór gatunku oraz długości produkcji. Jak już zadecydujemy w tych kwestiach - to możemy przejść do poszukiwań odpowiedniego materiału. Aby ułatwić poszukiwania przygotowaliśmy listę najlepszych filmów z kategorii horror w ostatnich latach.

Annabelle

Ciężarna kobieta Mia dostaje idealny prezent od swojego męża Johna. Jest to starodawna lalka, która jest ubrana w suknię ślubną. Jednak radość z podarunku nie trwa zbyt długo. W nocy małżeństwo zostaje zaatakowane w domu przez okultystów. Jednak to nie kałuże krwi są najgorszym, co pozostawili po sobie wyznawcy szatana. Okazuje się bowiem, że tym, co zrobili, otworzą portal prosto do piekła. A łącznikiem między światem żywych, a przeklętych jest nie kto inny, jak lalka Annabelle.  

Obecność

Przerażona rodzina, która mieszka w starym domu na uboczu poszukuje pomocy u specjalistów od zjawisk paranormalnych. Lorraine Warren oraz Ed Warren to słynni badacze, którzy podejmują się tego wyzwania. Okazuje się jednak, że domownicy są terroryzowani przez mrocznego ducha, a on nie zamierza odpuścić. Warrenowie są zmuszeni do konfrontacji z najstraszniejszym demonem w całej swojej karierze. Inne horrory z tej serii to m.in. „Obecność 2” oraz „Obecność 3”.

Nie oddychaj

Troje nastolatków włamuje się do domu niewidomego weterana wojskowego. Są przekonani, że ślepota mężczyzny sprawi, że rabunek pójdzie szybko. Nie wiedzą jednak, jak bardzo się pomylili…  Niewidomy staje się katem dla włamywaczy i prowadzi z nimi okrutną, psychologiczną grę. Dla młodzieży to walka o przetrwanie. Czego dowiedzą się o nim i o sobie samych? Czy ktoś wyjdzie z tego żywym?

Oczywiście to tylko kilka propozycji filmów z tej kategorii. Jeszcze wiele z nich zasługuje na uznanie, jednak te najbardziej przypadły nam do gustu. Oglądaliście któryś z nich?

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%