Zamknij

Projektowanie restauracji - czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

14:33, 30.09.2021 | mp

Jeśli jesteśmy w trakcie remontu lokalu lub niedawno otworzyliśmy naszą placówkę gastronomiczną, to stajemy często przed tytułowym pytaniem.

Z jednej strony nie chcemy przesadnie wydawać na wygląd naszej restauracji - to całkowicie zrozumiałe. Natomiast z drugiej strony wiemy, że prezencja i odpowiedni wizerunek jest dzisiaj niezwykle ważny. Co tak naprawdę może dać nam zlecenie zaprojektowanie wnętrza restauracji? O tym dowiesz się w niniejszym artykule.

Indywidualny i spersonalizowany projekt

To podstawowa kwestia - chcemy, żeby nasza restauracja była urządzona w określonym motywie i dobrze się prezentowała. Dlatego zdecydowana większość renomowanych biur projektowych oferuje spersonalizowane projekty wnętrz. Wszystko będziemy mogli przegadać i dostosować pod nasze oczekiwania oraz możliwości finansowe. Poza tym to dzięki wizualizacjom będziemy wiedzieli, jak w przyszłości zaprezentuje się nasz lokal. A więc nie mowy o kupowaniu kota w worku.

Oszczędność czasu i… pieniędzy?

Jeśli zlecimy projekt naszej restauracji specjalistom, to niewątpliwie będziemy mieli więcej czasu na zajęcie się innymi sprawami - jak chociażby na przygotowywanie menu czy budowanie kampanii marketingowej. Wiele biur projektowych oferuje również załatwienie transportu materiałów czy ustalenie ekipy wykończeniowej - to też nam może zaoszczędzić spore pokłady czasu.

Źródło: Studio Loko

Ale jakim cudem zaoszczędzimy pieniądze, jeżeli musimy je zainwestować w specjalistę? W dosyć prosty sposób - doświadczeni architekci wnętrz znają się dobrze na tym, co jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem pod względem zużycia miejsca, materiałów czy wynajęcia ekipy wykończeniowej. Znają się na cenach i mają kontakty. Dzięki temu będziemy w stanie zagospodarować nie tylko więcej pieniędzy, ale także być pewni jakości określonych materiałów. Niektórzy, renomowani architekci wnętrz oferują w projekcie nie tylko plan lokalu, ale także załatwienie kwestii logistycznych i samo wykonanie. Dlatego warto tutaj sprawdzić, które biura posiadają taką usługę i jak ona dokładnie wygląda. Z pewnością agencją architektoniczną, na której inne powinny się wzorować, to jest chociażby trójmiejskie Studio Loko, które od lat tworzy już niezwykłe projekty wnętrz.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%