Zamknij

Łóżka kontynentalne czy tapicerowane - które wybrać?

11:00, 14.11.2021 | Materiał partnera

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Na rynku dostępne są różne modele, które charakteryzują się nie tylko konstrukcją, ale także komfortem, jaki mogą dostarczyć użytkownikowi. Jednymi z najwygodniejszych są łóżka kontynentalne, znane głównie z obiektów hotelowych oraz tapicerowane. Czym się charakteryzują?

Charakterystyka łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne wyróżniają się wysokim komfortem i często wykorzystywane są w hotelach oraz pensjonatach. Taki model składa się najczęściej z trzech elementów - materaca sprężynowego, piankowego i nawierzchniowego. W obiektach hotelowych często także stosuje się dwa materace sprężynowe i topper. To sprawia, że łóżka kontynentalne są bardzo wysokie.

Zastosowanie kilku materacy zwiększa komfort snu. Ponadto materac nawierzchniowy dopasowuje się do kształtu ciała i pośrednio chroni materac główny przed zabrudzeniem, czy też uszkodzeniem. Topper zazwyczaj jest wyposażony jeszcze w pokrowiec, który można łatwo ściągnąć i wyprać w razie konieczności.

Materac górny powinien być dobierany tak, jak standardowy model. Należy więc wziąć pod uwagę swoją wagę, pozycje podczas snu oraz indywidualne preferencje co do stopnia twardości. Natomiast dolna część łóżka kontynentalnego, czyli tak zwany boxspring, jest doskonałą podporą całej konstrukcji. Łóżka kontynentalne dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-kontynentalne-i-tapicerowane/

Łóżka tapicerowane i ich zalety

Łóżka tapicerowane to świetny wybór, ponieważ pasują one zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych sypialni. Mogę one być wykonane z drewna, z płyty, lub w postaci drewnianego szkieletu obitego płytą. Łóżka tapicerowane mogą być obite tkaniną, która będzie spełniała indywidualne preferencje użytkowników. Bardzo ważnym elementem tych modeli jest wezgłowie, które mogą mieć nawet kilkustopniową regulację.

Niejednokrotnie wezgłowia pełnią funkcję półki, na której można postawić lampkę nocną, czy też książki. Oczywiście wszystko zależy od ich konstrukcji. Wezgłowia mogą być w różnych kolorach i kontrastowych obszyciach. Dlatego też stanowią one dekoracyjny dodatek do sypialni, tym bardziej że ich producenci z najwyższą starannością dbają o wykonanie łóżek i ich najmniejsze detale.

Łóżka tapicerowane mogą być także wyposażone w pojemnik na pościel, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. W razie potrzeby można w nim schować pościel. Ponadto do pojemnika można włożyć zimowe ubrania lub zapasowe komplety poszewek. Różnorodność modeli tapicerowanych pozwala każdemu wybrać odpowiednie łóżko do swojej sypialni.

Łóżko tapicerowane czy kontynentalne?

Zarówno łóżka tapicerowane, jak i kontynentalne mają wiele zalet i oferują wysoki komfort snu. Wybór odpowiedniego modelu zależy głównie od indywidualnych preferencji. Należy mieć także na uwadze fakt, że łóżka kontynentalne są zazwyczaj wysokie i nie każdemu może to pasować. Ponadto występują najczęściej w dużych rozmiarach, a więc sypialnia także musi być odpowiedniej wielkości. Łóżka tapicerowane z kolei mogą nie sprawdzić się w domach, w których żyją psy lub koty, ponieważ mogą one uszkodzić tkaninę. Oczywiście podstawą wyboru są zawsze własne preferencje i możliwości.

[ZT]18183[/ZT]

[ZT]18178[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%