Zamknij

Dni wolne od pracy w 2022 roku. Jak zaplanować urlop?

18:35, 28.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18:35, 28.11.2021

Końcówka roku 2021 to dobry moment by sprawdzić, jakie dni wolne od pracy będą nam przysługiwać w 2022 roku. Pracownicy, którzy przemyślanie zaplanują swój urlop, będą mogli cieszyć się w przyszłym roku aż siedmioma długimi weekendami. Poniżej przedstawiamy kalendarz dni ustawowo wolnych od pracy w 2022 roku.

Kalendarz dni wolnych od pracy w 2022 roku

W nadchodzącym roku przypada trzynaście dni wolnych od pracy i szkoły. Są to:

• 1 stycznia (sobota) – Nowy Rok

• 6 stycznia (czwartek) – Święto Trzech Króli

• 17 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc

• 18 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny

• 1 maja (niedziela) – Święto Pracy

• 3 maja (wtorek) – Święto Konstytucji 3 Maja

• 5 czerwca (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)

• 16 czerwca (czwartek) – Boże Ciało

• 15 sierpnia (poniedziałek) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

• 1 listopada (wtorek) – Wszystkich Świętych

• 11 listopada (piątek) – Święto Niepodległości

• 25 grudnia (niedziela) – Boże Narodzenie (pierwszy dzień świąt)

• 26 grudnia (poniedziałek) – Boże Narodzenie (drugi dzień świąt)

Jak zaplanować urlop w 2022 roku?

W nadchodzącym roku tylko jedno święto wypada w sobotę. Jest to 1 stycznia, czyli Nowy Rok. Według obowiązujących przepisów pracodawcy mają obowiązek wyznaczenia swoim pracownikom dodatkowego dnia wolnego za święta wypadające w sobotę. Nie dotyczy to jednak dni wolnych za święta, które wypadają w niedzielę.

Nowy Rok i Trzech Króli – możliwość dziewięciu dni wolnych od pracy

Nowy Rok wypada w 2022 roku w sobotę, a święto Trzech Króli w czwartek. Biorąc cztery dni urlopu (3, 4, 5 i 7 stycznia), można zyskać aż dziewięć dni wolnego ciągiem.

Majówka – czterodniowy lub dziewięciodniowy długi weekend

Majówka w 2022 roku to kolejna możliwość zorganizowanie długiego weekendu. Niestety 1 maja wypada w przyszłym roku w niedzielę, jednak biorąc urlop 2 maja, czyli w poniedziałek, można przedłużyć weekend majowy do czterech dni. Natomiast osoby, które zdecydują się na wykorzystanie czterech dni urlopu (2, 4, 5 i 6 maja), będą mogły cieszyć się dziewięcioma dniami wolnymi od pracy.

Boże Ciało  – dłuższy letni weekend

Połowa czerwca to dobry moment na zorganizowanie dłuższego weekendu. Boże Ciało wypada jak zawsze w czwartek – w przyszłym roku będzie to 17 czerwca. Biorąc wolne 18 czerwca, czyli w piątek, można skorzystać z czterech dni wolnego.

Sierpień – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego wypada w 2022 roku w poniedziałek. Oznacza to, że wszystkich czeka jeden trzydniowy długi weekend w przyszłym sierpniu.

Dzień Wszystkich Świętych – możliwość czterech dni wolnych od obowiązków służbowych

Święto Wszystkich Świętych, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy wypada w przyszłym roku we wtorek. Każdy, kto weźmie jeden dzień urlopu w poniedziałek 31 października będzie mógł się cieszyć czterodniowym weekendem.

Narodowe Święto Niepodległości – trzydniowy weekend w listopadzie

Święto Niepodległości, czyli 11 listopada, wypada w 2022 roku w piątek. W połączeniu z weekendem daje to trzy dni wolne od pracy bez wykorzystywania urlopu.

Boże Narodzenie – jak dobrze zaplanować przerwę świąteczną?

Święta Bożego Narodzenia wypadają w 2022 roku dość niekorzystnie. Wigilia będzie w sobotę, a drugi dzień świąt w poniedziałek. Sylwester również wypadnie w sobotę, a Nowy Rok 2023 w niedzielę. Oznacza to, że aby móc spędzić w domu całą przerwę świąteczną trzeba wykorzystać cztery dni urlopu – od 27 do 30 grudnia. Grudniowy wypoczynek będzie trwać wtedy dziewięć dni.  

Więcej o dniach wolnych do pracy znajdziesz na stronie https://planetadziecka.pl/dni-wolne-od-pracy-oraz-swieta-w-2022-roku/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%