Zamknij

Organizujemy piknik na łonie natury. O czym warto pamiętać?

13:38, 02.08.2018 | P.B
Skomentuj

Letnie popołudnia nieodzownie kojarzą się ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Jednak często nie mamy pomysłu na to, jak ten czas sobie zorganizować. Wszystkim szukającym inspiracji podrzucamy więc ideę urządzenia pikniku dla najbliższych przyjaciół – takie spotkanie na pewno każdy z Was będzie miło wspominał, bo w końcu imprezy organizowane wspólnymi siłami zawsze wyzwalają w ludziach pozytywne emocje. Jeśli jednak nie wiecie, co powinniście przygotować na takie wydarzenie, oto kilka przydatnych wskazówek.

Wybierz miejsce pełne zieleni i poluj na dobrą pogodę

Lato, a szczególnie sierpień, bywa kapryśne, jednak piknik to wydarzenie na świeżym powietrzu i trzeba rozmyślnie je zaplanować. Aby spotkanie się udało nie może być zbyt wietrznie czy chłodno, więc jeśli pogoda popsuje nam plany, przydatny będzie plan B. Dlatego najlepiej ustalić z przyjaciółmi datę, wybrać odpowiedni weekend, a już tydzień przed spotkaniem sprawdzać regularnie prognozę pogody, by w razie planowanego deszczu bądź silnego wiatru, móc zaprosić przyjaciół na domówkę. 

Bardzo ważne jest także miejsce, szczególnie, gdy mieszkamy w centrum miasta i piknik ma być wytchnieniem wśród zieleni. Rozległe wały nad rzeką i duże parki będą najlepszym wyborem – tam znajdziemy ciszę i spokój. Jeżeli jednak nie wyobraźmy sobie, aby na takim spotkaniu miało nie zagościć nasze ulubione wino i chcemy się z przyjaciółmi napić choćby symbolicznego kieliszka, musimy postawić na prywatne działki i tereny. Popytajmy w takim wypadku przyjaciół, czy nie byliby chętni udostępnić swojego własnego kawałka ziemi i w dużym ogródku za domem zorganizujmy fajny, kameralny piknik.

Zapakuj wiklinowy kosz i ruszaj w drogę!

Na piknikach najlepiej sprawdzają się przekąski zrobione przez nas samodzielnie. Dużo owoców sezonowych, mini-kanapki, słone chipsy, domowa lemoniada czy samodzielnie pieczone ciasteczka czekoladowe to najlepsza opcja na takie spotkanie, a jeśli pogoda zepsuje nam plany, przysmaki idealnie nadadzą się na poczęstowanie gości na domówce. Jeżeli posiadamy przenośną lodówkę to wszelkie napoje i świeże przekąski warto w nią zapakować, aby promienie słoneczne nie okazały się problemem. 

Ważnym punktem na naszej liście zakupów będą papierowe talerzyki, kubki i sztućce – to duża wygoda móc później wszystko wrzucić do jednego worka na śmieci. A skoro już o tym mowa – nie zapomnijmy zabrać ze sobą jednej czy dwóch reklamówek, które będą zastępować kosz – zmniejszy to bałagan i sprawi, że sprzątanie pod koniec imprezy będzie dużo wygodniejsze. Oczywiście koniecznie pamiętajmy też o kocach! Czym więcej, tym każdemu będzie wygodniej. Poprośmy przyjaciół aby każdy z nich przyniósł własne, a może pokuszą się też o zrobienie przekąsek? W końcu wspólna organizacja imprezy zbliża, jak nic innego! 

(P.B)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone