Zamknij

Czy zarabianie na bankach jest łatwe? Na co należy zwrócić uwagę?

12:56, 09.11.2018 | M.P
Skomentuj


W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się możliwość korzystania z atrakcyjnych promocji, jakie poszczególne banki przygotowują dla swoich nowych klientów. Umiejętne  otwieranie i zamykanie kont w sposób umożliwiający maksymalne wykorzystanie atutów konkretnych ofert pozwala osiągnąć dodatkowy miesięczny zysk w wysokości nawet kilkuset złotych. Po takie pieniądze zdecydowana większość z nas będzie ciachała sięgnąć bez wahania. Jak zrobić to w sposób, który nie narazi nas na straty?

Upewniaj się, że dobrze rozumiesz co podpisujesz

Każdy bank nie ustaje w wysiłkach, aby zachęcić do korzystania z jego usług jak najwięcej osób. Trzeba więc przebić się przez całą tą marketingową wrzawę i móc spokojnie porównać poszczególne oferty, a także ustalić, czy w ogóle będą one odpowiadały naszym potrzebom. Tu z pomocą przychodzą takie strony jak np. Bonusiak.pl, gdzie znajdziemy poddane selekcji i przeanalizowane już promocje bankowe. Jest to znaczne ułatwienie, dzięki któremu bez większych trudności znajdziemy wśród wielu innych tą, która będzie dla nas najlepsza. Na tym jednak nie koniec – to wręcz dopiero początek. Wydaje się, że otwarcie konta jest zadaniem prostym jak mało które. I zasadniczo tak jest, jednak pamiętajmy, że obiektem naszego zainteresowania jest tu nie tyle samo konto, co towarzyszący mu specjalny program promocyjny dla nowych klientów.

A zatem – jak w każdym podobnym przypadku, zanim zdecydujemy się skorzystać z którejś z nich, przystąpić musimy do wnikliwej lektury regulaminu. Atrakcyjna oferta jest zazwyczaj obwarowana pewnymi warunkami. Konkretne czynności (opłaty itp.) należy wykonywać w określonych terminach. Nagrodę w postaci bonu zaś także zrealizować można np. tylko określonego dnia. Do tego jeszcze dochodzą np. opłaty, zgody marketingowe itp. Jeśli dopiero po raz pierwszy zamierzamy skorzystać z tego rodzaju propozycji, niech będzie ona tylko jedna i o prostych warunkach. Na pewno nie podpisujmy niczego, czego w pełni jeszcze nie rozumiemy!

Pilnuj wszystkiego – kwot, terminów liczb operacji

Tego rodzaju oferty promocyjne sprofilowane są pod określony typ klienta – ma on być możliwie aktywny i często korzystać z różnych oferowanych przez bank możliwości. Przyzwyczajony do nich i wiążącej się z nimi wygody, pogodzi z się z rosnącymi potem kosztami. Stąd właśnie np. częste wymogi co do minimalnej liczy transakcji bezgotówkowych. Należy bacznie pilnować wszystkich terminów i liczb operacji, by nie zniweczyć sobie szansy na generalnie bardzo łatwy przecież dodatkowy zarobek. W pogoni za zrealizowaniem warunków promocji należy jednak zachować rozwagę. Dochodziło niekiedy np. do pożyczania kart innym osobom, by korzystały z nich na swoje potrzeby. Ani bank, ani Urząd Skarbowy może nie być takim faktem zachwycony.

Nade wszystko jednak, korzystanie z tego typu możliwości osiągania dodatkowego zysku wymaga, oprócz operatywności i spostrzegawczości przy wyborze i oferty, dużej skrupulatności przy realizacji jej zapisów. A gdy warunki przestaną nam odpowiadać, konto zawsze można zamknąć – pamiętajmy jedynie o wskazanym w regulaminie okresie karencji w którym nie skorzystamy z usług tego samego banku.

(M.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone