Zamknij
REKLAMA

Ciekawe ćwiczenia na bieżni

12:45, 18.12.2018 | materiały partnera

Bieżnia treningowa to bardzo popularny przyrząd do ćwiczeń. Niestety wiele osób rezygnuje z niej w czasie treningu, ponieważ wydaje się zbyt monotonna. Jednak to ogromny błąd! Ćwiczenia na bieżni również mogą być interesujące i pomogą nam uzyskać doskonałe rezultaty w czasie treningu. Wystarczy tylko odrobina fantazji, a nie będziemy chcieli schodzić z tego urządzenia!

Zdobywanie wzgórza

Zdobywanie wzgórza to jeden ze sposobów na to, aby ćwiczenia na bieżni nie były nudne. To także świetna imitacja górskiej wspinaczki, gdy pogoda za oknem nie zachwyca. Jak jednak się zabrać za to ćwiczenie? Wystarczy odpowiednio ustawiać bieżnię i wszystko nam się uda. Na początku zaczynamy od małego kąta nachylenia, a w trakcie ćwiczeń stopniowo go zwiększamy. Dzięki temu trening staje się o wiele ciekawszy. To, w jaki sposób będziemy zmieniać kąt nachylenia zależy od nas. Możemy więc do treningu stworzyć taką górkę, jaką tylko sobie wymarzymy. Taka metoda jest niezwykle skuteczna, a do tego bardzo zabawna, więc bierz się do dzieła.

Wielozadaniowość

Kolejną metodą jest wielozadaniowość, dzięki której pozbędziemy się wielu dylematów związanych z treningiem. W końcu często mamy problem, kiedy wykonać trening cardio - przed siłowym? A może po? Wielozadaniowość sprawi, że już nigdy nie będziemy się nad zastanawiać. Jeśli zdecydowałeś, że bieżnia treningowa będzie głównym punktem Twojego treningu, wystarczy że przygotujesz też hantelki. A po co one? Dzięki nim w trakcie szybkiego marszu dodatkowo pracujemy nad bicepsem, ramionami i górną partią ciała. Jednak to nie koniec dodatków, jakie możemy wprowadzić do naszego treningu. Kolejne innowacje to zeskakiwanie z bieżni co jakiś czas i robienie przysiadów lub skłonów. Trzeba tylko pamiętać, aby zmniejszyć prędkość pasa. W przeciwnym wypadku może dojść do upadku, a przecież nie chcemy być pośmiewiskiem całej siłowni.

Krótko i szybko

Czasami robienie przerw w trakcie ćwiczeń na bieżni bywa utrudnione. Szczególnie wtedy, gdy nasz powtórzenie trwa ok. 20-30 sekund, a rozpędzenie do pożądanej prędkości 10 sekund. W takiej sytuacji całe się zadanie robi się skomplikowane. Są osoby, które rozpędzają bieżnię do swojej prędkości, a następnie wskakują na taśmę. Jednak takie sposób ćwiczeń wymaga ogromnej wprawy. W przeciwnym wypadku możemy bardzo ucierpieć w czasie treningu, a nie o to przecież chodzi. Zdecydowanie lepiej na początku ułożyć taśmę płasko i rozgrzać się przez kilka minut. Następnie biegniemy w tempie 5 km/45 sekund. W momencie, gdy poczujemy zmęczenie, zwalniamy i truchtamy. Dopiero, gdy poczujemy, że znowu mamy siłę, to ponownie zaczynamy szybko biec. Takie ćwiczenie warto wykonać w kilku seriach, a na pewno będziemy bardzo zadowoleni z efektów.

Jak widać, ćwiczenia na bieżni wcale nie są nudne i monotonne. Potrzebujemy tylko wprowadzić kilka innowacji. Dzięki nim nasz trening nie tylko stanie się ciekawszy, ale też znacznie bardziej skuteczny. Dlatego pamiętaj, aby wykonywać zróżnicowane ćwiczenia, a będziesz coraz chętniej wracać na siłownię.

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop