Zamknij

Wanna z parawanem - inspiracje do małej łazienki!

15:29, 04.02.2019 MP Aktualizacja: 18:21, 04.02.2019
Skomentuj

 

Wanna kojarzona jest najczęściej z czasem spędzanym na relaksacyjnej kąpieli po długim dniu. Z biegiem czasu coraz więcej osób chce zachować komfort kąpieli, którą gwarantuje wanna, ale również zależy im na czasie, który można zaoszczędzić poprzez prysznic. Czym zatem powinna cechować się wanna z parawanem? Podpowiadamy!

Umieszczenie wanny ma ogromny wpływ na komfort domowników

Wybierając wannę należy pamiętać o jej odpowiednim rozmieszczeniu – między nią, a innymi akcesoriami łazienkowymi powinno być co najmniej 50 cm wolnej przestrzeni, która umożliwi swobodne korzystanie z wanny.

Kilka słów o parawanach nawannowych – to warto wiedzieć!

Wanna z parawanem może przybierać kilka form – większość ofert składa się z:

parawanów wahadłowych, które są jednoelementowe i otwierają się niczym drzwi;

parawanów przesuwanych – są one składane w kilku miejscach, dzięki czemu przesuwając skrzydło, pozostałe elementy nakładają się na siebie;

parawanów harmonijkowe – można je łatwo złożyć po kąpieli.

Plastik vs. szkło, czyli jaki materiał parawanu wybrać?

Parawany nawannowe mogą się różnić rodzajem tworzywa, z którego są wykonane. Może to być zatem szkło lub plastik. W ramach szklanych parawanów można wyróżnić hartowane (trudne do zbicia) lub bezpieczne (po rozbiciu rozpada się na fragmenty bezpiecznej wielkości i ostrości). Plastikowe parawany wykonane są z polipropylenu, który jest lekki i odporny na wilgoć. Jego największą wadą jest to, że łatwo można porysować materiał środkami czystości, które nie są dla niego odpowiednie. Jest za to o wiele tańszym rozwiązaniem niż szklany parawan.

Parawany mogą być przejrzyste lub mleczne o różnym stopniu połysku. Te przezroczyste najlepiej sprawdzają się w małych łazienkach, w których każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie.

Wanna z parawanem – na co zwracać uwagę?

Na jakość wanny ma wpływ zarówno materiał, jak i jej konstrukcja. Zatem wybierając wannę warto wybierać modele wzmocnione na dnie. Wanna z parawanem powinna być wyposażona w prowadnice wykonane z wysokiej jakości składników, takich jak aluminium i stal szlachetna. Ogromne znaczenie mają również uszczelki – elastomerowe są o wiele trwalsze od tradycyjnych, silikonowych. Przede wszystkim w dłuższej perspektywie nie kruszą się one, nie zmieniają barwy i są odporne na działanie wilgoci.

Czy istnieje alternatywa dla wanny z parawanem?

Jeśli wanna z parawanem nie wchodzi w grę, możesz zdecydować się na rolety prysznicowe. Są one mocowane do sufitu na kasecie, do której roleta jest chowana. Po kąpieli wystarczy zaczekać 15-30 min aż roleta wyschnie i wtedy ją złożyć. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się na przykład w minimalistycznych łazienkach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%