Zamknij

Na czym polega SSL?

10:23, 13.03.2019 | MP
Skomentuj


Kojarzysz charakterystyczną kłódkę widniejącą na pasku adresowym stron www? Jeżeli tak, to już wiesz, w jaki sposób rozpoznać, że serwis, z którego aktualnie korzystasz jest właściwie chroniony przed wykradnięciem danych. Wspomniany „znak szczególny” wskazuje w praktyce na to, że określona witryna została opatrzona certyfikatem SSL.


Sposób działania
Schemat działania certyfikatów SSL jest stały, niezależnie od jego rodzaju. Generalnie, warto wiedzieć, iż jego pełne nazewnictwo brzmi Secure Socket Layer i w praktyce jest to nic innego jak podstawowe na dziś dzień narzędzie ochrony transmisji danych między użytkującym osłanianą przez SSL stronę internetową, a serwerem. To oznacza tym samym, że witryny niemające opisywanego certyfikatu są podatne na przejęcie przesyłanych informacji czy personaliów przez niepożądane osoby trzecie. Nie ma w historii istnienia certyfikatów SSL żadnego przypadku złamania owego szyfrowania, a tym samym przejęcia kontroli nad danymi poufnymi przez hackerów. Jak zatem widać w taką ochronę naprawdę warto zainwestować, będąc właścicielem serwisu. Istotne jest też, aby internauci korzystający ze sklepów internetowych, czy wirtualnych baz danych zwracali większą uwagę na to, czy określone witryny to miejsca godne zaufania i powierzenia im swych personaliów. Jeżeli chodzi o to, w jaki sposób certyfikat zabezpiecza przesył wiadomości, warto wspomnieć, iż w grę wchodzi kodowanie protokołu, co stanowi skuteczną ochronę, a ściślej uniemożliwia zarówno jakiekolwiek modyfikacje, jak i przechwycenia.

Większy prestiż
Strony internetowe, które są opatrzone chroniącym transmisję danych certyfikatem SSL stanowią serwisy naprawdę warte większej uwagi ze strony internauty poszukującego wiarygodnego źródła, rzetelnej marki i profesjonalnej obsługi. Wymieniany już wcześniej protokół sieciowy https jest niczym innym jak dowodem na solidną jakość i zawodowe podejście do prowadzonej strony, bloga, czy sklepu www. Co ciekawe, aby móc zyskać maksimum bezpieczeństwa w sieci, a więc zaopatrzyć się w opisywane certyfikaty SSL wcale nie trzeba posiadać szczególnie rozbudowanego budżetu wyznaczonego stricte na ten cel. Dobrze jest postawić na sprawdzonych dostawców tego typu usług i produktów, a jednym z niezawodnych i rekomendowanych na rozległą skalę podmiotów internetowych dysponujących różnorodnymi certyfikatami SSL jest Hekko.

(MP)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone