Zamknij
REKLAMA

Natura wie najlepiej - kosmetyki naturalne

20:13, 24.04.2019 | materiały partnera

Natura wie najlepiej - kosmetyki naturalne. Już od kilkunastu lat trwa trend na naturalne kosmetyki, pozbawione zbędnej i szkodliwiej chemii. Poszukując przyjaznych człowiekowi produktów warto uważnie rozejrzeć się po rynku kosmetycznym, który oferuje produkty o bardzo zróżnicowanej jakości.

Kosmetyki naturalne - czyli jakie?

Przyjmuje się, że kosmetyk naturalny to taki, którego składniki są w większości pochodzenia naturalnego. Składnikami tymi są substancje mineralne, wyciągi i kwasy roślinne, w tym owocowe oraz olejki eteryczne. Kosmetyki naturalne mogą zawierać dodatek substancji syntetycznych, jednak w minimalnej ilości. Warto czytać składy kosmetyków umieszczone na etykietach, ponieważ niestety wielu producentów do kategorii naturalnych zalicza również produkty składające się w głównej mierze z syntetyków, z niewielką domieszką surowców naturalnych.

Wartościowe składniki kosmetyków naturalnych

Do produkcji kosmetyków naturalnych używanych jest wiele różnych surowców. Jest jednak co najmniej kilka składników, które można uznać za sztandarowe w tej dziedzinie. Należą do nich między innymi:

  • Oliwa z oliwek - tłuszcz roślinny o wysokich właściwościach natłuszczających i nawilżających, stanowi składnik mydeł, kremów, żeli i szamponów do włosów. Wykorzystywany jest między innymi w tak znanych kosmetykach jak mydło marsylskie czy mydło Savon Noir.
  • Glinki - zielona, czerwona, biała, ghassoul, błękitna - glinka jest surowcem mineralnym o dużej zawartości cennych pierwiastków, takich jak krzem, magnez, potas, żelazo oraz wapń. Glinki różnią się pomiędzy sobą, dlatego dedykowane są dla różnego typu cery. Ich uniwersalnymi właściwościami są jednak zdolności bakteriobójcze, antyseptyczne, oczyszczające i ściągające. Glinki najczęściej wykorzystywane są do produkcji maseczek.
  • Aloes - aloes jest rośliną posiadającą ogromną ilość witamin i minerałów. Jego właściwości odżywcze i nawilżające są wykorzystywane wszechstronnie w kosmetykach do ciała, twarzy i włosów.
  • Algi morskie - dzięki pobieraniu składników odżywczych bezpośrednio z wody, są niezwykle bogate w witaminy i minerały. Właściwości alg sprawiają, że ich odżywcze składniki przenikają przez barierę lipidową skóry, równocześnie nie uszkadzając jej. Wykorzystywane są w kosmetykach dla cery dojrzałej, naczynkowej, trądzikowej oraz w walce z cellulitem.

Wymienione składniki naturalne stanowią oczywiście jedynie mikroskopijny fragment szerokiego wachlarza surowców jakie oferuje natura. Na szczęście kosmetyki naturalne są obecnie szeroko dostępne w sprzedaży internetowej, jak choćby na stronie https://kosmetykinaturalne24.pl/  oraz w sprzedaży stacjonarnej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone