Zamknij

Do czego wykorzystywana jest tuba laserowa?

14:30, 27.06.2019 | materiały partnera

Tuba laserowa CO2, jest zdecydowanie najważniejszym elementem w ploterze laserowym. Ploter natomiast służy do cięcia różnych materiałów, przykładowo sklejki, drewna, gumy czy też tworzyw sztucznych. Ponadto przy jego użyciu można także wykonywać grawery na tego typu materiałach.

Jak zbudowana jest tuba? Przede wszystkim wypełniona jest ona dwutlenkiem węgla. Prócz tego znajduje się w niej także azot, hel oraz wodór. Impuls elektryczny sprawia, że atomy azotu w tubie zaczynają drgać. Następnie przekazują one tę energię do cząsteczek dwutlenku węgla. One natomiast odpowiadają za zmianę energii drgających elektronów. W co? W emisję fotonów. Dzięki temu przy pomocy lasera można bardzo szybko grawerować i wykonywać ten proces także na odpowiedniej głębokości.

Przy wyborze tuby laserowej CO2, zdecydowanie najważniejsza jest jej moc. To bowiem moc ma wpływ na to jak szybko dany materiał będzie cięty bądź też z jaką prędkością uda się wykonać grawer. Przy pomocy plotera, ale przede wszystkim znajdującej się w nim tuby, można ciąć bardzo twarde materiały. Prócz wyżej wymienionych, jest to także marmur, granit czy też szkło.

Tuby laserowe, są obecnie sprzedawane w wielu różnych sklepach. Bardzo dobrej jakości produkty, oferuje między innymi sklep KARTIER.PL.Firma działa na rynku od 2010 roku, sprzedając bardzo dobrej jakości tuby laserowe CO2. W przypadku zakupu, sklep służy wszelką radą, serwisem gwarancyjnym, ale także i pomocą pogwarancyjną.

Wszelkie dostępne w sklepie tuby, można zobaczyć na stronie internetowej - http://www.kartier.pl/oferta/akcesoria-do-ploterow-laserowych/tuby-laserowe-co2. KARTIER.PL oferuje tuby o różnej mocy. Od 40W nawet do 220W. Wśród producentów dostępnych w sklepie tub, można wymienić między innymi Lasea czy też Tongli. W sklepie można nabyć także wiele części zamiennych i typowo eksploatacyjnych, w celu naprawy urządzeń. Wybór dobrej tuby laserowej CO2 jest jednak gwarantem tego, iż będzie można przy jej użyciu pracować przez wiele długich lat, bez konieczności naprawy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone