Zamknij

Oszczędzają bezcenny czas i zwiększają wydajność. Specjalistyczne złącze camlock to coraz powszechniejsze rozwiązanie

09:04, 27.08.2019 | mp
Skomentuj

 

Naukowcy oraz inżynierowie zaangażowani do pracy przez przemysłowych potentatów mają jeden podstawowy cel: przełamywać kolejne granice niemożliwości i umożliwić systematyczne zwiększanie efektywności. Ich innowacyjne pomysły z czasem stają się ogólnie obowiązującą normą. Dokładnie widać to na przykładzie jedynej w swoim rodzaju szybkozłączki, jaką niewątpliwie jest złącze camlock. Jakiś czas temu stanowiły prawdziwy przełom, a dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu zakładów i fabryk zupełnie bez ich wykorzystania.

Szybkozłączki gwarantują stabilne połączenie z wężem również w ekstremalnie trudnych warunkach

Dzięki wdrażaniu nowinek technologicznych oraz optymalizacji logistyki i procesów produkcyjnych przemysłowcy są w stanie dostarczać odbiorcom wyroby coraz wyższej jakości, na dodatek w większej liczbie. Bardzo ważnym etapem w wielu sytuacjach jest przesył najróżniejszych substancji, charakteryzujących się pełną paletą skrajnych właściwości. Niezbędne okazuje się adekwatne wyposażenie, czyli armatura przemysłowa. Wspomniane złącze camlock służy do konstruowania stabilnych połączeń kolejnych węży albo pomiędzy przewodami przesyłowymi a konkretnymi maszynami lub większymi instalacjami.

Według przedstawicieli firmy MiDaTech rzeczone szybkozłączki na tle pozostałych podzespołów wyróżniają się niezawodnością oraz szybkim, bezproblemowym zapinaniem i odpinaniem. Podłączanie czy przełączanie węży do kolejnych zbiorników stało się dzięki nim wielokrotnie szybsze. O redukcji ryzyka wycieku praktycznie do zera już nie wspominając.

Dobrze dopasowane złącze camlock sprawi, że cała instalacja zacznie pracować maksymalnie efektywnie

Szybkozłączki dostępne na polskim rynku występują w wielu rozmaitych wariantach. Każdy z nich zaprojektowano uwzględniając specyficzne przeznaczenie, o ściśle określonych parametrach. Konkretne końcówki pasują idealnie tylko do wybranych gniazd – wszystko musi przylegać idealnie, żeby znajdujące się wewnątrz węży substancje pod dużym ciśnieniem przesyłać bez najmniejszych zakłóceń. Do tego trzeba jeszcze pamiętać o tworzywach, z których wykonywane są złącza camlock. W asortymencie MiDaTechu znajdują się elementy armatury przemysłowej stworzone na bazie stali, aluminium, mosiądzu czy polipropylenów. Każdy z tych materiałów wykazuje się pewnymi właściwościami, które wprost determinują możliwe zastosowanie danych szybkozłączy. Jedne bardzo dobrze radzą sobie z silnie żrącymi środkami chemicznymi, inne perfekcyjnie nadają się do substancji spożywczych. Zatem wybór konkretnego modelu zależy od całego zestawu czynników, które koniecznie trzeba uwzględnić przy podejmowaniu decyzji o modernizacji wyposażenia w zakładzie przemysłowym.

(mp)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone