Zamknij

Tych akcesoriów potrzebuje każdy szanujący się miłośników nowoczesnych gadżetów. Bez nich okażą się bezużyteczne!

09:13, 27.08.2019 | mp
Skomentuj

Smartfony, zaawansowane aparaty fotograficzne, tablety, przenośne nośniki danych... Wyliczanka kieszonkowych urządzeń, które czynią życie swoich użytkowników zdecydowanie prostszym i przyjemniejszym, mogłaby trwać niemal w nieskończoność. Oprócz ich podstawowych funkcjonalności, ważna jest możliwość komunikacji z opcjonalnymi akcesoriami, jak również innymi rodzajami sprzętu. Wspólne standardy interfejsów komunikacyjnych znacząco ułatwiają korzystanie z pełnego wachlarza możliwości.

Chcesz przerzucać dane pomiędzy różnymi nośnikami? Przewody wciąż są zdecydowanie najszybsze

Kto nie lubi robić zdjęć? Zwłaszcza aktualnie, kiedy aparat znajdziemy praktycznie w każdym nowoczesnym telefonie. Fotografie lądują przede wszystkim w mediach społecznościowych, jednak co w sytuacji kiedy rodzina chce obejrzeć album na ekranie większym niż ok. 6 cali? Trzeba przerzucić zdjęcia na inny nośnik, np. komputer albo rzutnik. O ile korzystanie z chmury danych wymaga stabilnego połączenia z internetem – co jeszcze nie wszędzie jest obowiązującą normą – tak fizyczny transfer lub skopiowanie plików pozwala na szybką archiwizację we własnym zakresie. Trzeba tutaj zaznaczyć, że bezprzewodowe technologie są wygodniejsze, ale też zdecydowanie wolniejsze. Jak przypominają nasi eksperci z firmy Pancernik, mocno już leciwy już kabel micro USB w standardzie 2.0 oferuje przepustowość na poziomie 480 Mb/s. Natomiast technologia USB 3.2 oferuje przesył danych nawet na poziomie 20 Gb/s. Z kolei Bluetooth 5.0 gwarantuje wydajność rzędu do 50 Mb/s – blisko 10 razy mniej niż po tanim kablu.

Mając pod ręką kabel micro USB możesz swobodnie korzystać z ładowarek, powerbanków i innego osprzętu

Kolejną zaletą przewodów jest fakt, że w zasadzie każdy sprzęt posiada szereg wejść oraz portów, pozwalających połączyć kilka różnych urządzeń. Producenci akcesoriów opracowują wszelkie możliwe warianty przejściówek, aby użytkownicy mogli swobodnie używać swoich gadżetów. Na rynku dostępne są również kable łączące wtyczki o różnych standardach, na przykład wspomniane micro USB z wprowadzonym wyłącznie do produktów Apple'a złączem Lightning. Tego rodzaju adaptery bywają niezbędne, aby podłączyć sprzęt do komputerka, drukarki, ładowarki w samochodzie lub zupełnie innego urządzenia, oferującego niezbędne w danym momencie funkcje. W branży elektroniki użytkowej i high-endowych technologii można zaobserwować różne działania, zmierzające do maksymalnego ujednolicenia standardów wykorzystywanych przez producentów. Być może w niedalekiej przyszłości, zamiast plątaniny różnorodnych kabli, wystarczy jeden – absolutnie uniwersalny. Warto śledzić nowinki, aby mieć świadomość kiedy warto wymienić sprzęt, a kiedy lepiej wstrzymać się zakupem do czasu wypuszczenia nowej generacji.

(mp)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone