Zamknij

Rocznica ślubu niejedno ma imię. Sprawdź, jak uczcić poszczególne daty!

13:57, 24.10.2019 | MP
Skomentuj

Oprócz kolejnych liczb, rocznice ślubu posiadają również głęboko zakorzenione w polskiej tradycji nazwy. Pochodzą one od materiałów lub surowców, które kojarzą się z trwałością małżeństwa – im wyższa rocznica, tym solidniejszy jest związek. Pierwsza z nich jest nazywana papierową, druga bawełnianą, piąta drewnianą i tak aż do osiemdziesiątej rocznicy, zwanej dębową. Aby odpowiednio uczcić każdą z nich, warto zainwestować w prezent nieodłącznie kojarzący się z danym nazewnictwem. Jak to zrobić? Podsuwamy kilka interesujących pomysłów, z których Twoja druga połówka z pewnością się ucieszy.

Bukiet kwiatów to nie wszystko, czyli jak obchodzić kolejne rocznice

Naręcze czerwonych róż to już niemal standardowy prezent na rocznicę ślubu, niezależnie od stażu, jaki dana para reprezentuje. Można jednak wyjść poza ten schemat, organizując kreatywne podarki związane z nazwami kolejnych ważnych w życiu małżeństwa dat. Na papierową rocznicę sprezentuj ukochanej osobie własnoręcznie napisany na kartce wiersz albo wspólne zdjęcie w ozdobnej, srebrnej ramce, kupionej na przykład w sklepie internetowym Grawercom. Na odwrocie umieść wygrawerowaną dedykację albo Wasz ulubiony cytat. Druga, bawełniana rocznica to doskonała okazja do podarowania koszulki z zabawnym nadrukiem, ciepłego swetra czy eleganckiej kreacji, w której żona wybierze się na wspólną kolację. Trzecią rocznicę nazywa się skórzaną: można ją uczcić stylową torebką, portfelem czy zegarkiem. Następna data to kwiatowa – do obowiązkowego bukietu dołącz szklany, stylowy wazon. Piąta rocznica, czyli drewniana, jest okazją do obdarowania ukochanej osoby szkatułką wykonaną z tego materiału.

Podaruj żonie lub mężowi niezapomniany prezent. Dajemy Ci inspirację!

Aż do piętnastej rocznicy ślubu, czyli kryształowej, co roku możesz dawać upust swojej kreatywności, wymyślając coraz to inny podarek dla swojej drugiej połówki. Na wspomnianą okazję idealnie nada się kryształowa karafka w towarzystwie dopasowanych do niej, grawerowanych kieliszków. Później nazwy pojawiają się co pięć lat i przywołują na myśl coraz trwalsze materiały, jak porcelana, srebro, złoto, żelazo, platynę, kamień czy dąb. Wśród nich znajdują się także określenia kamieni szlachetnych. Idealnym prezentem będzie tutaj oczywiście biżuteria zawierająca dane kruszce czy minerały, a dla tych, którzy lubią kolekcjonować wspomnienia – wymarzony wyjazd. Jeżeli co roku wybierzecie inny cel podróży, do brylantowej rocznicy ślubu zwiedzicie spory kawałek Polski i świata. Nie musicie zaczynać od zagranicznych wycieczek, ale od miejsc Wam bliskich. I koniecznie stwórzcie album ze zdjęciami z Waszych wojaży.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone