Zamknij
REKLAMA

Na inowrocławskim rynku zachęcali do tworzenia Klubów Konfederacji w naszym regionie

19:19, 13.08.2020 | Joanna Wawrzyniak
Skomentuj
REKLAMA

Na inowrocławskim rynku odbyła się dziś (13.08) konferencja prasowa liderów lokalnych Klubów Konfederacji. Zainaugurowano tym samym rozpoczęcie działalność Klubów Konfederacji w powiecie Inowrocławskim.

O idei tworzenia Klubów Konfederacji i celach ich działania opowiadali liderzy Klubów Konfederacji Patryk Dembowski i Filip Strzemkowski.

Patryk Dembowski w swojej wypowiedzi podkreślał, że celem klubów jakie powstają w naszym powiecie jest praca na rzecz lokalnej społeczności, propagowanie idei wolności gospodarczej, oraz patriotyzmu poprzez organizowanie nie tylko wydarzeń o charakterze politycznym, ale także edukacyjnym czy upamiętniającym ważne dla Polski wydarzenia historyczne.

- Jako nowa siła polityczna będziemy także dążyć do rozbicia monopolu obecnej władzy na rządzenie Inowrocławiem i będziemy się przeciwstawiać rozwiązaniom sprzecznym z dobrem naszego miasta, które są wdrażane w życie przez obecnych włodarzy dodaje Patryk Dembowski.

[ZT]13086[/ZT]

Swoimi działaniami Kluby Konfederacji chcą przekonać jak najszersze grono osób do tego, że oprócz Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej istnieje w naszej polityce alternatywa jaką jest Konfederacja.

- Chcemy zmienić w społeczeństwie dotychczas błędne przekonanie o Konfederacji jakie jest prezentowane przez mass media. Za Konfederacją stoją ludzie ideowi, którym zależy na dobru i rozwoju Polski, którym bliska jest wolność gospodarcza, miłość do ojczyzny i wartości chrześcijańskie – podkreślał Mateusz Hanusiak.

Lider Klubu Konfederacji - Gniewkowo Filip Strzemkowski w swojej wypowiedzi odniósł się do mających kilka dni temu wydarzeń związanych z działaniami środowisk LGBT i wyraził stanowczy sprzeciw wobec ich agresywnej polityki;

Nie możemy akceptować ideologii, która domaga się tolerancji, jeżeli jej przedstawiciele nie będą tolerancyjni wobec naszych tradycyjnych wartości i nie przestaną jej narzucać innym osobom. Jako Konfederacja domagamy się wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec osób, które swoimi działaniami, w szczególności wieszaniu flag LGBT na Krzyżu Chrystusa i innych symbolach religijnych, obrażają uczucia wielu chrześcijan; - komentował.

Liderzy zwrócili się do wszystkich sympatyków Konfederacji i nie tylko zapraszając ich do współpracy:

- Zapraszamy wszystkie osoby którym bliska jest wolność gospodarcza, wolność jednostki, a także wartości chrześcijańskie do tego aby dołączali do Klubów i zmieniali Polskę razem z nami – dodał Mateusz Kozłowski.

Od 11 sierpnia w naszym powiecie funkcjonują cztery Kluby Konfederacji w Kruszwicy, dwa w Inowrocławiu obejmujący miasto oraz gminę oraz w Gniewkowie.

[ZT]13059[/ZT]

(Joanna Wawrzyniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

pytaniepytanie

7 9

Dlaczego nie byli odziani w brunatne koszule? 19:41, 13.08.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Prawdziwy Prawdziwy

4 2

Ale bzdury piszesz. 20:25, 13.08.2020


Daleko od domuDaleko od domu

6 5

Brunatne koszule zarezerwowane są dla tych skręcających w lewo. 20:40, 13.08.2020


KonfederataKonfederata

3 3

Żeby mógłpan/pani się do czegoś przyczepić! :) 21:17, 13.08.2020


Ordo Iuris finansowaOrdo Iuris finansowa

5 4

Katolickie wartości bezproblemowo można wyznawać w naszym kraju, tworzenie wspólnot jednoreligijnych i jednonarodowych, zamkniętych na osoby innej narodowości czy wyznających inne wartości dyskryminuje je. Katolicy mają swój kościół i własne uroczystości na których mogą się spotykać, za podatki utrzymywane są instytucje publiczne i o tym pamiętajmy, a przytoczona miłość do ojczyzny objawiająca się dbaniem o kamienne pomniki zamiast o jej obywateli jako jednostki mija się z celem. 21:37, 13.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ParapetParapet

0 0

Czy chodziło panu/i o to, że żona Bosaka jest związana z organizacją finansowaną przez Kreml??? 23:29, 13.08.2020


srutututusrutututu

8 1

Ukrywanie pedofilii w wewnętrznych strukturach kościoła nie jest tradycyjną wartością. Bo rodzin mama+tata+kilka dzieci nikt nie zabrania Wam zakładać, wierzyć w Jezusa też nie 21:44, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CentrowiecCentrowiec

9 6

Konfederacja to zagrożenie. Nie tylko dlatego, że są to fanatycy wolnego rynku, ale przede wszystkim dlatego, że są eurosceptykami. Unia Europejska to idea, dzięki której w Europie nie narastają konflikty międzypaństwowe, powinniśmy dążyć do większej integracji w jej obrębie. Do tego konfederaci jawnie faworyzują konserwatyzm. Wielu młodych ludzi pragnie, by Polska była krajem idącym z duchem czasów: tolerancyjnym, europejskim i laickim, gdzie wiara jest czymś osobistym, a nie narzucanym odgórnie. Konfederacja to partia, której idea to tworzenie podziałów społecznych. Nie, dla skrajnych fanatyków! 22:09, 13.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kamil KłosowskiKamil Kłosowski

6 5

Chciałbym poinformować, że jako członek Konfederacji zostałem obrażony. Osoby tu piszące nazwały członków naszej partii "Hitlerjugend", "brunatne koszule" oraz "faszystami". To stwierdzenia nieprawdziwe dlatego postanowiłem złożyć doniesienie na policję. Dziś skierowałem też pismo do portalu mojakruszwica.pl o udzielenie danych o IP osób piszących. Zachęcam wszystkich członków Konfederacji do podobnych ruchów.

Pozdrawiam

Kamil Kłosowski 15:25, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nu maładcy,do dieła!Nu maładcy,do dieła!

2 1

Pięciu wspaniałych,a tylko czterech w okularach,co zabrakło im szmalu dla tego w środku na binokle? Ciekawe jaki mają program,bo o tym nic nie słychać. 14:16, 15.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA