Zamknij

By działać skuteczniej. W Kruszwicy zawiązało się partnerstwo między instytucjami

18:33, 21.02.2020 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

Współpraca międzyinstytucjonalna jest ważna, by efektywniej i skuteczniej działać na rzecz lokalnej społeczności. Dlatego „zwarcie szeregów” w sytuacjach kryzysowych nie pozostaje bez znaczenia dla poprawy jakości ich życia.

Kilka dni temu (18.02) w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy odbyło się spotkanie inicjujące powołanie partnerstwa między instytucjami na terenie gminy Kruszwica i powiatu inowrocławskiego.

Uczestniczyli w nim: Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, Vicestarosta Inowrocławski Włodzimierz Figas, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak i Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kruszwicy  Zbigniew Ratajczyk.

Spotkanie dotyczyło projektu „Kooperacja – efektywna i skuteczna”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Uczestnicy spotkania zapoznali się z założeniami modelu kooperacji pomiędzy instytucjami, który dotyczy pomocy i integracji społecznej, a podmiotami innych polityk sektorowych w gminach miejsko-gminnych. Mowa w nim o sytuacjach, gdzie do rozwiązania problemu mieszkańców gminy, będą angażowane wszystkie instytucje kompetentne w tym zakresie, by pomagać.

Zatem stała współpraca przedstawicieli tych instytucji będzie polegała na wsparciu mieszkańców, będzie miała charakter kompleksowy, a przez bardziej skuteczny.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone